Tradycją warszawską, kojarzoną z dniem 17 października – celebrowaną co pięć lat, podczas Konkursów Chopinowskich – jest uroczysty koncert w rocznicę śmierci Fryderyka Chopina w kościele św. Krzyża. To jego mury stały się miejscem ostatecznego spoczynku urny z sercem Chopina. Wykonywane podczas koncertu Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta przywołuje pamięć pogrzebu naszego największego kompozytora. W tym roku, w 156. rocznicę śmierci Chopina, usłyszymy je w interpretacji Ewy Biegas – sopran, Agnieszki Rehlis – mezzosopran, Wiesława Ochmana – tenor, Piotra Nowackiego – bas oraz Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.