Przejdź do głównej treści

2005-11-27


| 27.11.2005

Koncert muzyki kameralnej kompozytorów lubelskich - AKORD X - odbędzie się w niedzielę, 27 listopada 2005 roku o godz. 19.00 w Filharmonii w Lublinie. W programie wieczoru znajdą się utwory członków Oddziału Lubelskiego Związku Kompozytorów Polskich: Mariusza Dubaja, Mieczysława Mazurka i Andrzeja Nikodemowicza oraz Zbigniewa Bargielskiego oraz – gościnnie – krakowskiej kompozytorki Ewy Trębacz i holenderskiego twórcy Tona Bruynèla. Wykonawcami będą znakomici soliści wywodzący się z Lublina: Holenderka Małgorzata Isphording (na zdjęciu) – klawesyn (laureatka dwóch I nagród w kategorii solista i duet na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego Kraków 2002), Iwona Sawulska – sopran, Trio Perkusyjne Filharmonii Lubelskiej w składzie: Dominik Augustowski, Włodzimierz Sypniewski, Andrzej Zawisza, Dariusz Lewandowski – trąbka, Lech Szost – flet oraz Jarosław Wróblewski – organy. Zdarzenia wizualne zaprezentują, podobnie jak podczas pierwszej edycji „AKORDU” w 1988 roku, renomowani lubelscy artyści – plastycy Dobrosław Bagiński i Jan Gryka.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry