Koncert promujący najnowszą płytę
Hommage a Chopin polskiego gitarzysty
Marka Długosza odbędzie się
19 października 2005 roku o godz.19.00 w sali Oratorium Marianum we Wrocławiu.
Płyta jest rejestracją recitalu
Hommage a Chopin. Powstała przy współpracy z Instytutem Polskim w Wiedniu. Marek Długosz po raz pierwszy wystąpił z recitalem 14 marca 2002 roku. Od tego czasu koncertował w kilkunastu krajach (m.in. w Instytutach Polskich w Moskwie, Rzymie, Pradze, Bukareszcie, Wilnie, a także podczas festiwali i koncertów w Lublanie, Dubrovniku, Bejrucie, Nikozji i Lyonie). Głównym założeniem programu jest zaprezentowanie najciekawszych utworów napisanych oryginalnie na gitarę i dedykowanych pamięci Chopina, bądź w różnym stopniu inspirowanych jego twórczością. W programie recitalu, a zarazem i płyty znalazły się kompozycje najwybitniejszych hiszpańskich i południowoamerykańskich twórców (m.in. Francisco Tarrega, Agustin Barrios Mangore, Heitor Villa-Lobos, Jaime Zenamon), utwory kompozytorów polskich (Aleksander Tansman, Stanisław Mroński, Jan Edmund Jurkowski) oraz kompozycje z kręgu bossa-nowy (Antonio Carlos Jobim).
Koncert promujący płytę zostanie powtórzony
25 października w Instytucie Polskim w Wiedniu.
PROGRAM:
Francisco Tarrega Prelude Lagrima, Mazurka C, Mazurka Marietta, Mazurka G, Mazurka – Adelita
Heitor Villa-Lobos Mazurka – Choro
Agustin Barrios-Mangore Vals op. 8 nr 3 i 4, Mazurka Appassionata, El Ultimo Tremolo
Aleksander Tansman Mazurka, Hommage a Chopin, Hommage a Chopin
Jan Edmund Jurkowski Mazurek
Jaime Zenamon Valsando z cyklu Preludes Romantiques
Antonio Carlos Jobim How Insensitive (arr. Gene Bertoncini)