XIV Górnośląski Festiwal Sztuki Kameralnej Ars Cameralis Silesiae Superioris odbywać się będzie od 13 do 26 listopada 2005 roku na terenie województwa śląskiego – w Katowicach, Chorzowie, Tychach, Toczku, Bielsko-Białej, Bytomiu, Mikołowie i Pszczynie. Wypełni go kilkanaście projekcji filmowych, wystawy, wieczory poetyckie, sympozja, spotkania z artystami oraz koncerty jazzowe i muzyki poważnej.
PROGRAM KONCERTÓW MUZYKI POWAŻNEJ:
16 listopada 2005, godz. 18:00 - Scena w Malarni Teatru Śląskiego w Katowicach
Koncert w wykonaniu Kwartetu Śląskiego poświęcony twórczości Witolda Szalonka
17 listopada 2005, godz. 19:00 - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Toszku
Koncert muzyki kameralnej z udziałem J. Domańskiej, T. Tomaszewskiego, R. Widaszka
W programie: utwory F. I. Dobrzyńskiego, W. Kilara, F. Lessela
20 listopada 2005, godz. 18:00 - Filharmonia Śląska w Katowicach
Koncert Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod dyr. Marka Mosia z udziałem Piotra Anderszewskiego
W programie:
W. A. Mozart Koncert fortepianowy nr 14 Es-dur KV 449 W. Kilar Ricordanza (prawykonanie)
W. A. Mozart Koncert fortepianowy nr 17 G-dur KV 453
26 listopada 2005, godz. 18:00 - Zamek w Pszczynie
Koncert Orkiestry Kameralnej AMADÉ z Aachen
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.