Przejdź do głównej treści

2022-09-17


| 17.09.2022

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

17 września 2022 na SWPS odbędzie się inauguracja VI Festiwalu Kwadrofonik. Tegoroczna edycja skupia się na pojęciu czasu – dokonanego, pierwotnego, a przede wszystkim przyszłego.

Preludium Festiwalu stanowiły pokazy ITAKI Sławomira Wojciechowskiego i Przemysława Klonowskiego. 17 września o godz. 16:00 na SWPS odbędzie się premiera reportażu w reżyserii Doroty Migas-Mazur , będącego zapisem pracy nad spektaklem, ale także stanowiącego samodzielną formę artystyczną. W dokumencie z muzyka Wojciechowskiego występują legendarne polskie aktorki: Emilia Krakowska, Maja Komorowska oraz Barbara Krafftówna. Premierze towarzyszyć będzie debata z udziałem naukowców związanych z SWPS.

Tego samego dnia odbędzie się także odsłonięcie instalacji Joanny Rajkowskiej SORRY, połączonej z wykonaniem monumentalnej kompozycji For Christian Wolff Mortona Feldmana.

27 września w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak odbędzie się natomiast koncert Zespołu Kwadrofonik, który zaprezentuje europejski muzyczny minimalizm XX wieku. Koncert odbędzie się w ramach wystawy Antropocen, nawiązującej do ery człowieka i zmian antropogenicznego pochodzenia, które skutkują katastrofalnym ociepleniem klimatu.

Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa i Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Szczegóły: https://www.facebook.com/people/Festiwal-Kwadrofonik/100063596221799/ 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry