W dniach 27 stycznia - 10 lutego 2006 roku w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbędzie się XIII Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy promują". Dyrektorem Festiwalu jest prof. Roman Lasocki.
XIII Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy Promują”
Jelenia Góra, 27 stycznia – 10 lutego 2006
PROGRAM
27 stycznia 2006, piątek, godz. 19.00 - Sala Koncertowa Filharmonii - Koncert inauguracyjny
Jerzy Swoboda – dyrygent, Ewa Pobłocka – fortepian, Rieko Nezu (Japonia) – fortepian, Elżbieta M. Terlega – prowadzenie, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej
w programie: Wolfgang Amadeus Mozart Uwertura do opery „Uprowadzenie z seraju”, Koncert fortepianowy C-dur KV 467, Ludwig van Beethoven III Koncert fortepianowy c-moll op. 37
29 stycznia 2006, niedziela, godz. 19.00 - Sala Koncertowa Filharmonii - Recital mistrzowski
Kaja Danczowska – skrzypce, Justyna Danczowska – fortepian, Elżbieta M. Terlega – prowadzenie
w programie: Wolfgang Amadeus Mozart Sonata skrzypcowa G-dur KV 301, Sonata skrzypcowa e-moll KV 304, Johannes Brahms Sonata d-moll nr 3
3 lutego 2006, piątek, godz. 19.00 - Sala Koncertowa Filharmonii - Recital
Janusz Wawrowski – skrzypce
w programie: Niccolo Paganini 24 kaprysy op. 1 na skrzypce solo
7 lutego 2006, wtorek, godz. 19.00 - Sala Koncertowa Filharmonii - Recital mistrzowski
Dorota Sroczyńska – altówka, Maria Sochoń – altówka, Edward Wolanin – fortepian
w programie: Franz Schubert Sonata a-moll „Arpeggione”, Mieczysław Karłowicz Serenada, Michaił Glinka Sonata niedokończona, Benedykt Konowalski Ballada
8 lutego 2006, środa, godz. 19.00 - PSM I i II st. im. S. Moniuszki - Wykład
Józef Kański – prowadzenie Król wiolonczeli Pablo Casalas oraz jego następcy
9 lutego 2006, czwartek, godz. 19.00 - Sala Koncertowa Filharmonii - Recital mistrzowski
Paweł Głombik – wiolonczela, Łukasz Frant – wiolonczela, Joanna Galon-Frant – fortepian
w programie: Sergiusz Rachmaninow Sonata g-moll op.19, Gabriel Fauré Siciliana op. 78 nr 3, Władimir Riebikow Mazurek op. 8 nr 9, Dymitr Szostakowicz Sonata op. 40, Piotr Czajkowski Pizzo Capriccioso, Astor Piazzola Le Grand Tango
10 lutego 2006, piątek, godz. 19.00 - Sala Koncertowa Filharmonia - Koncert finałowy
Zygmunt Rychert – dyrygent, Szymon Krzeszowiec – skrzypce, Cho-Eun (Korea Południowa) – skrzypce, Kamila Wąsik – skrzypce, Justyna Jara – skrzypce, Elżbieta M. Terlega i Roman Lasocki – prowadzenie, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej
w programie: Wolfgang Amadeus Mozart Koncert skrzypcowy A-dur KV 219, Henryk Wieniawski Fantazja na temat opery „Faust”, Piotr Czajkowski Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 cz. I
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.