Przejdź do głównej treści

2006-02-03


| 03.02.2006

W piątek, 3 lutego 2006 roku o godz. 19.00 w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert zatytułowany MOZART EUROPA 2006: Od Mozarta do Beethovena.
Najważniejszym utworem wieczoru będzie niewątpliwie blisko 30-minutowy III Koncert skrzypcowy G-dur KV 216 Wolfganga Amadeusza Mozarta, jeden z siedmiu koncertów skrzypcowych, jakie kompozytor napisał w ciągu życia na ten instrument. Usłyszymy go w wykonaniu skrzypaczki rodem z Lublina – Dominiki Falger, na co dzień koncertmistrza II skrzypiec w Orkiestrze Wiedeńskich Symfoników, laureatkę licznych krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych.
Program dopełnią dwa dzieła Beethovena - Egmont op. 84 i Fantazja c-moll op. 80 na fortepian, chór i orkiestrę w interpretacji wybitnego pianisty - Edwarda Wolanina. Lubelskich symfoników poprowadzi Ryszard Zimak, wieloletni rektor Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, obecnie Dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry