Przejdź do głównej treści

2006-02-10


| 10.02.2006

Ilan Rogoff, jeden z najwybitniejszych współczesnych pianistów, wystąpi 10 lutego 2006 roku o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego. W programie słynny II Koncert fortepianowy c-moll Rachmaninowa, IX Symfonia Es-dur Szostakowicza, wykonywana w 100. rocznicę urodzin kompozytora oraz Symfonia g-moll KV138 Mozarta.
Ilan Rogoff (na zdjęciu), sławny w świecie wirtuoz klawiatury oraz dyrygent z Izraela, jeden z najbardziej cenionych i ulubionych artystów w swym kraju, swoje umiejętności rozwijał pod pieczą wybitnych propagatorów zarówno wschodniej, europejskiej szkoły wirtuozerii (np. W. Horowitz), jak i germańskiej (m.in. C. Arrau). Pianista w oparciu o te obie tradycje wypracował własny, niepowtarzalny styl. Koncertuje nieomal na całym świecie pod batutą najznamienitszych dyrygentów doby współczesnej, jak również sam prowadzi wiodące orkiestry w Europie, USA, na Dalekim Wschodzie.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry