Przejdź do głównej treści

2006-03-03


| 03.03.2006

Koncert z cyklu Percussion studio odbędzie się w piątek, 3 marca 2006 roku o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej. Wystąpi Zespół Perkusyjny Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w składzie: Konrad Biczak, Magdalena Kowalczyk, Bartłomiej Królikowski, Łukasz Lach, Michał Matczak, Małgorzata Matusewicz, Piotr Musiał, Bogusława Stelmach i Łukasz Warenica, Zespół „City Bum-Bum” oraz soliści, studenci Katedry Instrumentów Dętych, Perkusji i Akordeonu Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi: Magdalena Kowalczyk, Małgorzata Matusewicz, Piotr Musiał – marimby, Urszula Bereźnicka-Pniak – kotły i Anna Purta – sopran. Ruch sceniczny przygotuje Kazimierz Knol, taniec - studentki Sekcji Rytmiki łódzkiej Akademii, ilustrację wizualną - Eryk Hildebrand, a za kierownictwo muzyczne odpowiedzialni są Piotr Pniak i Urszula Bereźnicka-Pniak.
W foyer filharmonii będzie można obejrzeć wystawę prac Janiny Piechowicz oraz prac dyplomowych studentów Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi: Katarzyny Dąbrowskiej i Sławomira Warmbiera z pracowni prof. Romany Hałat (Wydział Edukacji Wizualnej).
W programie koncertu znajdą się utwory m.in. J. Throwera, J. Becka, J. Boganena, D. Manciniego, M. Miki i K. Engela.

Występy zespołu perkusyjnego łódzkiej Akademii Muzycznej z cyklu Percussion Studio na trwałe wpisały się do kalendarza koncertowego Filharmonii Łódzkiej. Należą one niewątpliwie do najbardziej „dynamicznych i kolorowych” koncertów. Po pierwsze dlatego, że instrumentarium perkusyjne jest niezwykle bogate i różnorodne, podobnie jak muzyka wykonywana na tych instrumentach. Tu polecamy szczególnie zwrócić uwagę na kompozycję Minoru Miki Marimba spirituals na marimbę i zespół perkusyjny, w którym to utworze wykorzystano elementy kultury Dalekiego Wschodu w postaci chociażby okrzyków, zawołań typowych dla tamtejszych wojowników. Po drugie – zespół podczas swoich koncertów współpracuje często z artystami związanymi z innymi dziedzinami sztuki. Tak będzie i tym razem. Kompozycji Rüdigera Pawassara Sculpture 3 na trzy marimby towarzyszyć będzie ilustracja wizualna, podczas Bolera Maurice’a Ravela zaprezentowany zostanie układ choreograficzny, natomiast w foyer filharmonii odbędzie się wystawa prac studentów oraz wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obok wspomnianej kompozycji Minoru Miki usłyszymy także m.in. Koncert na kotły i zespół perkusyjny Johna Becka, a także utwory rozrywkowe. Na zakończenie koncertu zespół City Bum-Bum oraz wszyscy wykonawcy zaplanowali paradę z udziałem publiczności. Improwizowany, po części, happening ma zachęcić przybyłych słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w koncercie. Dlatego wykonawcy apelują: „jeśli masz w domu jakiekolwiek instrumenty perkusyjne, to weź je ze sobą na wspólne koncertowanie.” Pamiętajmy przy tym jednak, że praktycznie każdy przedmiot może posłużyć przecież za instrument perkusyjny – to tylko kwestia naszej wyobraźni.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry