Zwycięzca słynnego moskiewskiego Konkursu im. Czajkowskiego z 1982 roku - Peter Donohoe - wystąpi dwukrotnie, 3 marca 2006 roku o godz. 19:30 i 4 marca godz. 18:00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii pod batutą wybitnego czeskiego dyrygenta Petra Altrichtera. Wykona Balladę Fis-dur na fortepian i orkiestrę op. 19 Gabriela Fauré oraz - w Roku Mozarta - jego Koncert fortepianowy C-dur KV 503. Program koncertu dopełni IV Symfonia Bohuslava Martinů. Przed piątkowym koncertem wprowadzenie do programu wygłosi Olgierd Pisarenko. Peter Donohoe (na zdjęciu) chwalony jest nie tylko za wielką muzykalność, świetną technikę, ale również (albo przede wszystkim) za wszechstronność stylistyczną. Na pewno wielki wpływ na szerokie zainteresowania muzyczne tego pianisty miały paryskie studia u Oliviera Messiaena i jego żony, Yvonne Loriod. Jest znany zarówno europejskiej publiczności (od 17 sezonów występuje na Festiwalu BBC Proms), regularnie gości także na estradach koncertowych Ameryki i Dalekiego Wschodu.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.