Przejdź do głównej treści

2006-03-17


| 17.03.2006

Pianista i dyrygent Philippe Entremont (na zdjęciu) wystąpi dwukrotnie – w piątek, 17 marca 2006 roku o godz. 19.30 i w sobotę, 18 marca o godz. 18:00 w Filharmonii Narodowej. W jego interpretacji usłyszymy Koncert fortepianowy G-dur KV 453 Wolfganga Amadeusa Mozarta (skomponowany w kwietniu 1784 roku), należący do żelaznego repertuaru Entremonta – mistrza gry na fortepianie, a także – już zza pulpitu dyrygenckiego - Serenadę D-dur KV 239 Mozarta, neoklasyczną Sinfoniettę Francisa Poulenca i suitę Moja matka gęś Maurice'a Ravela.
Warto podkreślić, że w roku 250. rocznicy urodzin Mozarta Entremnot wykonuje muzykę Jubilata nie tylko z zespołami filharmonicznymi, ale sprawuje również pieczę artystyczną nad specjalnie powołaną w Tokio - mozartowską Super World Orchestra.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry