Przejdź do głównej treści

2013-09-28


| 28.09.2013

Koncert z okazji 80. rocznicy urodzin Krzysztofa Pendereckiego zainauguruje w sobotę, 28 września 2013 roku nowy sezon artystyczny Filharmonii Krakowskiej.

Polskie Requiem Jubilata wykonają soliści: Iwona Hossa – sopran, Agnieszka Rehlis – mezzosopran, Rafał Bartmiński – tenor i Romuald Tesarowicz – bas oraz Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego.

Dominantą sezonu artystycznego 2013/14 Filharmonii im. Karola Szymanowskiego będzie obchodzony przez cały muzyczny świat jubileusz 80. urodzin profesora Krzysztofa Pendereckiego. Jedno z najwybitniejszych dzieł tego kompozytora, monumentalne Requiem polskie, otworzy nowy, 69. sezon krakowskiej instytucji. Otwarcie sezonu koncertowego poprzedzi kilka spektakularnych wydarzeń, jakie odbędą się w dniu pierwszego koncertu. Bezpośrednio przed sobotnim koncertem na skwerze przy fontannie Fortepian Chopina wg projektu Marii Jaremy na Plantach posadzony zostanie dąb Pender, następnie przekazane zostaną Filharmonii cykle rysunków Anny Sochy VanMatre, inspirowanych II Koncertem skrzypcowym Metamorfozy Krzysztofa Pendereckiego (uroczystość z udziałem Autorki), a w Sali Złotej otwarta zostanie wystawa fotografii Mariana Eilego Rewizyta. Dali u Pendereckiego.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry