W sobotę, 12 października 2013 roku o godz. 18.00 na estradzie Filharmonii Krakowskiej zaprezentuje się kwintet fortepianowy, w skład którego wchodzą znakomici instrumentaliści, absolwenci lub studenci krakowskiej Akademii Muzycznej, z których każdy zaczyna prawdziwie obiecującą karierę muzyczną: Aleksandra Kuls – skrzypce, Barbara Mglej – skrzypce, Magdalena Chmielowiec – altówka, Aleksandra Lelek – wiolonczela i Piotr Kosiński – fortepian.
W programie koncertu znajdą się arcydzieła kameralistyki: Kwintet fortepianowy g-moll op. 34 Juliusza Zarębskiego, uznawanego za jedną z najbardziej interesujących osobowości w muzyce polskiej doby pochopinowskiej, ucznia Franciszka Liszta, któremu dedykował utwór, a następnie profesora mistrzowskiej klasy fortepianu w Królewskim Konserwatorium w Brukseli; w drugiej części koncertu - Kwintet fortepianowy g-moll op. 30 Siergieja Taniejewa, ucznia Mikołaja Rubinsteina i Piotra Czajkowskiego, wybitnego i wszechstronnego muzyka – pianisty, teoretyka i pedagoga, dzieło wywodzące się stylistycznie z ducha rosyjskiego romantyzmu, łączące walory kompozytorskiego rzemiosła z głębokim emocjonalizmem.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.