Przejdź do głównej treści

2013-10-25


| 25.10.2013

W Filharmonii Krakowskiej dojdzie do artystycznego starcia najbardziej interesujących osobowości wśród polskich dyrygentów młodego pokolenia.

Obaj przygotowani zostali zawodowo przez prof. Antoniego Wita, obaj asystowali przy jego pracy, by wkrótce stać się jednymi z najgorętszych nazwisk wymienianych w Europie spośród młodych dyrygentów. Mowa o Michale Dworzyńskim – obecnym szefie artystycznym Filharmonii Krakowskiej oraz Krzysztofie Urbańskim. Każdy z nich poprowadzi tzw. „swoją” orkiestrę: Michał Dworzyński – Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej, z którą wykona dwa koncerty symfoniczne 25 i 26 października 2013 roku, a Krzysztof Urbański – Trondheim Symfoniorkester, której jest Głównym Dyrygentem, zyskując także w uznaniu zasług dla rozwoju orkiestry tytuł Artystycznego Lidera instytucji.

W programie koncertów 25 i 26 października znalazły się: Uwertura Manfred Roberta Schumanna, Blumine z pierwszej i Adagietto z piątej Symfonii Gustava Mahlera oraz I Symfonia c-moll Johannesa Brahmsa. Orkiestra z Trondheim we wtorek 29 października 2013 roku wykona natomiast Uwerturę Tragiczną Johannesa Brahmsa, słynny Koncert fortepianowy a-moll Edvard Griega (solo: Christian Ihle Hadland), a w drugiej części wieczoru – Ognistego ptaka Igora Strawińskiego.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry