Koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, dedykowany Krzysztofowi Pendereckiemu – w 80. rocznicę urodzin Mistrza, odbędzie się w piątek, 29 listopada 2013 roku w Kościele pw. św. apostołów Piotra i Pawła w Katowicach (ul. Mikołowska 32).
Zespół wraz z solistami: Aleksandrą Kuls (skrzypce), Ryszardem Groblewskim (altówka), Izabelą Kłosińską (sopran), Anną Lubańską (mezzosopran), Rafałem Bartmińskim (tenor), Thomasem Bauerem (baryton) oraz Chórem Filharmonii Krakowskiej wykona Concerto doppio na skrzypce, altówkę i orkiestrę oraz Te Deum Krzysztofa Pendereckiego. Całość poprowadzi Jubilat.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.