Koncert z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się 1 maja 2014 roku o godzinie 19:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Orkiestrę Symfoniczną PFB oraz pianistę Alexandra Gavrylyuka poprowadzi Maestro Ernst van Tiel.
Podczas koncertu usłyszymy wiele niezwykłych, znanych z różnych okazji utworów, jak preludium do Te Deum Charpentiera, które stało się oficjalnym sygnałem Europejskiej Unii Nadawców. Fragment ten corocznie otwiera Konkurs Piosenki Eurowizji oraz emitowany jest podczas koncertu noworocznego filharmoników wiedeńskich. W programie znajdą się również utwory: Polonez Wojciecha Kilara, napisany do filmowej realizacji Pana Tadeusza w reż. Andrzeja Wajdy, Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina, poemat symfoniczny Finlandia Jeana Sibeliusa, Tańce węgierskie Johannesa Brahmsa oraz poemat symfoniczny Wełtawa Bedřicha Smetany.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.