W dniach 12-14 maja 2014 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się II Konwencja Muzyki Polskiej - ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli środowiska muzycznego.
Centralnym punktem Konwencji będzie prezentacja Raportu o stanie tradycyjnej kultury muzycznej, przygotowywanego w zespole kilkunastu autorów pod redakcją Weroniki Grozdew-Kołacińskiej. Raport powstał w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga 2014, ustanowionego z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin wybitnego folklorysty i etnografa. Drugiego dnia odbędą się równoległe, otwarte dla publiczności panele dyskusyjne, prowadzone przez zaproszonych moderatorów. Trzeciego dnia nastąpi podsumowanie dyskusji panelowych oraz odbędzie się dyskusja plenarna.
Konwencja skierowana jest do przedstawicieli środowiska muzycznego: kompozytorów, artystów wykonawców, muzykologów i teoretyków muzyki, dziennikarzy i krytyków, przedstawicieli instytucji muzycznych i organizacji pozarządowych, a także studentów i melomanów. Uczestnictwo w Konwencji jest bezpłatne. Zgłoszanie udziału, rejestracja odbywa się poprzez stronę www.konwencjamuzyki.pl/pl/2014/rejestracja - do 4 maja 2014 roku.
Organizatorem Konwencji jest Instytut Muzyki i Tańca we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich, Polską Radą Muzyczną i Otwartym Forum Muzyki Polskiej.
Więcej informacji - na stronie: www.konwencjamuzyki.pl
Patronat medialny nad Konwencją objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.