Przejdź do głównej treści

2014-05-11


| 11.05.2014

Koncert monograficzny Zdzisława Szostaka odbędzie się w niedzielę, 11 maja 2014 roku o godz. 19:00 w Filharmonii Łódzkiej.

Dyrygent i kompozytor Zdzisław Szostak (na zdjęciu) należy do artystów wyjątkowo silnie związanych z Łodzią i z Filharmonią Łódzką. W latach 1971-87 był zastępcą dyrektora do spraw artystycznych FŁ. Łódzcy filharmonicy pod jego batutą wielokrotnie występowali za granicą i dokonali szeregu nagrań muzyki filmowej. Także w późniejszych latach Szostak wielokrotnie stawał tu za pulpitem dyrygenckim. Dyrygował również własnymi utworami, m.in. monumentalną Missa Latina oraz kantatą Natus nobis est Salvator. Komponowanie jest bowiem dla artysty nie mniej ważne niż aktywność dyrygencka, choć ta ostatnia nieraz spychała tworzenie na plan dalszy. Jako kompozytor Zdzisław Szostak zasłynął dzięki muzyce filmowej, by wymienić choćby takie obrazy, jak Aria dla atlety, Limuzyna Daimler-Benz czy serial Królowa Bona. Sam twórca najbardziej jednak ceni dzieła autonomiczne i takie właśnie usłyszymy podczas niedzielnego koncertu. Będą to: Wariacje na fortepian, Concertino per tromba e pianoforte, Improvisation and dance, Scherzo e tarantella.

Wystąpią: Dorota Wójcik – sopran, Agnieszka Makówka – mezzosopran, Łukasz Błaszczyk – skrzypce, Tomasz Daroch – wiolonczela, Ewelina Zawiślak – flet, Mirosław Kłys – klarnet, Michał Owczarek – fagot, Konrad Boniński – trąbka, Radosław Szulc – puzon, Jacek Dulikowski – gitara, Mariusz Drzewicki, Kinga Firlej-Kubica, Tomasz Bartoszek, Maria Daroch – fortepian.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry