Przejdź do głównej treści

2014-05-21


| 21.05.2014

Ingolf Wunder i Sinfonia Varsovia wystąpią 21 maja 2014 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Artystów poprowadzi austriacki dyrygent Kaspar Zehnder. W programie znajdą się dzieła Chopina, Mendelssohna i Schumanna.

Ingolf Wunder (na zdjęciu) – austriacki pianista, laureat II nagrody oraz dwóch nagród specjalnych XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie (2010), wykona II Koncert fortepianowy f-moll op.21 Fryderyka Chopina. Ten pierwszy z dwóch koncertów Chopina, choć wydany jako drugi, powstawał w latach 1829-1930. Dzieło zostało dedykowane długoletniej przyjaciółce i uczennicy Chopina - Delfinie Potockiej.

W drugiej części koncertu zabrzmi hymn ku czci wiosny, czyli I Symfonia B-dur op. 38 Roberta Schumanna. Dzieło powstało na przełomie stycznia i lutego 1841 roku, w bardzo szczęśliwym okresie życia kompozytora, niedługo po ślubie z Klarą Wieck. Prawykonanie Symfonii Wiosennej odbyło się 31 marca tego samego roku w Gewandhaus w Lipsku, dyrygował przyjaciel Schumanna - Felix Mendelssohn, którego Uwertura Piękna Meluzyna op.32 rozpocznie środowy koncert.

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry