Utwór Four Darks in Red 30-letniego kompozytora Dariusza Przybylskiego (na zdjęciu) powstał z inspiracji malarstwem Marka Rothki. Został zadedykowany wybitnemu łódzkiemu wiolonczeliście Dominikowi Połońskiemu i przez niego po raz pierwszy wykonany w marcu ubiegłego roku w Filharmonii Poznańskiej.
Kompozycję będzie można usłyszeć w piątek, 23 maja 2014 roku o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej. Także i tym razem wykona go Dominik Połoński, a towarzyszyć mu będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Daniela Raiskina. Z kompozycją Przybylskiego będą sąsiadować utwory Johannesa Brahmsa: Wariacje na temat Haydna oraz III Symfonia F-dur.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.