Włodek Pawlik Trio, Polski Chór Kameralny i Sinfonia Varsovia pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego wystąpią podczas głównych obchodów 25-lecia pierwszych wolnych wyborów - 4 czerwca 2014 roku o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie. W uroczystościach wezmą udział przywódcy wielu państw, a prezydenci Barack Obama i Bronisław Komorowski wygłoszą specjalne przemówienia.
Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP, artyści wystąpią dla przywódców kilkunastu państw, m.in. prezydentów Polski, USA, Niemiec i Francji oraz wielu zagranicznych gości i publiczności zgromadzonej na Placu Zamkowym. Muzycy wykonają suitę symfoniczno-jazzową Wolność, która skomponował specjalnie na tę uroczystość tegoroczny laureat Grammy Award – Włodek Pawlik.
W ostatnim ćwierćwieczu Sinfonia Varsovia towarzyszyła artystycznie demokratycznym polskim przemianom – od koncertu na rzecz Funduszu Daru Narodowego Premiera Mazowieckiego, poprzez Solidarity of Arts, warszawskie i brukselskie koncerty z okazji przyjęcia Polski do Unii Europejskiej, polskiej prezydencji w Unii, aż po koncert w 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.