W piątek, 6 czerwca 2014 roku w Filharmonii w Łodzi usłyszymy V Koncert skrzypcowy wybitnej, łódzkiej kompozytorki Grażyny Bacewicz. W roli solistki wystąpi Aleksandra Szurgot – również łodzianka, zdobywczyni m.in. II miejsca podczas Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w 2012 roku. Program wieczoru dopełni Uwertura koncertowa Coriolan op. 62 c-moll Ludwiga van Beethovena oraz IV Symfonia e-moll op. 98 Johannesa Brahmsa. Po raz ostatni w tym sezonie Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej poprowadzi jej pierwszy gościnny dyrygent – Kai Bumann.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.