Podczas piątkowego koncertu, 6 czerwca 2014 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, Kanon Polihymnii wyznaczą trzy utwory. Klasyczne – Divertimento D-dur W. A. Mozarta oraz Symfonia nr 101 D-dur Zegarowa J. Haydna, a także Koncert skrzypcowy "Nabożeństwa majowe" (po raz pierwszy wykonywane w Kielcach) Janusza Stalmierskiego – kompozytora ur. w 1959 roku, profesora Akademii Muzycznej w Poznaniu. Dzieła te posiadają charakterystyczne cechy, za które szczególnie kochają je słuchacze, i które powodują natychmiastową rozpoznawalność kompozycji: rokokowy wdzięk Divertimenta, odmierzana staccato przez rytm instrumentów dętych Symfonia Zegarowa (głównie w części drugiej, od której wzięła nazwę) oraz kontemplacyjne poprzez litanijny bieg muzyki Nabożeństwa majowe. Solistką będzie Patrycja Piekutowska, skrzypaczka, nagrodzona muzycznym Oskarem – MIDEM Classical przyznawanym w Cannes, na swym koncie zanotowała ponad 600 występów w 60 krajach świata. Koncert poprowadzi Piotr Sułkowski – dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.