Od 26 czerwca do 29 lipca 2014 roku w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbywać się będzie, pod kierownictwem artystycznym prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy, XIII Sądecki Festiwal Muzyki Organowej „L’Arte Organica”.
Ideą Festiwalu jest popularyzacja literatury muzycznej, na ogół mało znanej, stworzonej z myślą o organach jako instrumencie koncertowym lub muzyki przetransponowanej, zaaranżowanej na organy. Wstęp wolny.
XIII SĄDECKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ LARTE ORGANICA
Bazylka św. Małgorzaty
wstęp wolny
26 czerwca (czwartek), godz. 19.15
RÓŻNE MUZYCZNE ŚWIATY
Marek SMOCZYŃSKI – organy (Polska)
Andrzej RZYMKOWSKI – saksofon (Polska)
7 lipca (poniedziałek), godz. 19.15
MUZYKA OBRAZUJĄCA
Misty SCHAFFERT – organy (Niemcy)
Burchard ENGELKE – organy (Niemcy)
17 lipca (czwartek), godz. 19.15
MUZYKA UDUCHOWIONA
Susi FERFOGLIA – organy (Włochy)
Zespół wokalny Flores Rosarum (Polska)
29 lipca (wtorek), godz. 19.15
TRZYSTA LAT MUZYKI ORGANOWEJ
Gail ARCHER – organy (USA)