W sobotę, 21 czerwca 2014 roku o godz. 19:00 Filharmonia Bałtycka koncertem pt. Muzyczny Portret Gershwina z udziałem Ludmila Angelova oraz Vladimira Kiradijeva, który zadyryguje Orkiestrą Symfoniczną PFB, rozpocznie Gdańskie Lato Muzyczne.
Podczas koncertu zaprezentowane zostaną dzieła George’a Gershwina, jednego z najpopularniejszych amerykańskich kompozytorów: Uwertura Kubańska na orkiestrę symfoniczną i kubańskie instrumenty perkusyjne, Koncert fortepianowy F-dur, Suita „Porgy i Bess” oraz Błękitna rapsodia.
Początek Gdańskiego Lata Muzycznego to zapowiedź wydarzeń muzycznych, które będą nam towarzyszyć przez całe lato. Usłyszymy m.in. koncerty z cyku „Muzyka w zabytkach starego Gdańska”, „Chopin nad wodami Motławy” oraz koncerty organowe 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej czy Festiwalu „Słowo i Muzyka u Jezuitów” w Jastrzębiej Górze. Ostatnie Koncerty Gdańskiego Lata Muzycznego organizatorzy zaplanowali na koniec sierpnia.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.