„Ślązak ze Lwowa, ale Ślązak” - tak samego siebie opisywał zmarły 29 grudnia 2013 roku Wojciech Kilar, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych. Pamięć wielkiego twórcy uczci koncert „Wojciech Kilar in memoriam”, który odbędzie się 24 czerwca 2014 roku o godz. 20:30 na placu przed katedrą pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu.
We wtorkowy wieczór, przy zapadającym zmierzchu, w przepięknej scenerii wrocławskiego Ostrowa Tumskiego zabrzmią najpopularniejsze utwory Wojciecha Kilara. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna NFM pod batutą Benjamina Shwartza.
Koncert organizowany jest w ramach obchodów Dni Wrocławia.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.