W sobotę, 15 listopada 2014 roku o godzinie 18:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”. Solistą wieczoru będzie znakomity skrzypek, członek Lutosławski Quartet – Jakub Jakowicz (na zdjęciu). Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Mirosław Jacek Błaszczyk. W programie wykonane zostaną utwory: Intrada Piotra Mossa oraz Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 i Symfonia op. 7 "Odrodzenie”Mieczysława Karłowicza.
Jakub Jakowicz koncertuje od 11 roku życia. Gry na skrzypcach uczył się u swojego ojca Krzysztofa Jakowicza, pod kierunkiem którego studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych oraz Paszportu „Polityki” za rok 2003. Grał ze wszystkimi czołowymi polskimi orkiestrami. W 2007 roku został uhonorowany nagrodą „Orfeusz” podczas Festiwalu „Warszawska Jesień”. W swoim dorobku fonograficznym ma 4 płyty. Gra na instrumencie Nicolas Froncois Vuillaume dzięki uprzejmości Alejandro Abada z Walencji.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.