Przejdź do głównej treści

2014-11-15


| 15.11.2014

W sobotę, 15 listopada 2014 roku o godzinie 18:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”. Solistą wieczoru będzie znakomity skrzypek, członek Lutosławski Quartet – Jakub Jakowicz (na zdjęciu). Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Mirosław Jacek Błaszczyk. W programie wykonane zostaną utwory: Intrada Piotra Mossa oraz Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 i Symfonia op. 7 "Odrodzenie” Mieczysława Karłowicza.

Jakub Jakowicz koncertuje od 11 roku życia. Gry na skrzypcach uczył się u swojego ojca Krzysztofa Jakowicza, pod kierunkiem którego studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych oraz Paszportu „Polityki” za rok 2003. Grał ze wszystkimi czołowymi polskimi orkiestrami. W 2007 roku został uhonorowany nagrodą „Orfeusz” podczas Festiwalu „Warszawska Jesień”. W swoim dorobku fonograficznym ma 4 płyty. Gra na instrumencie Nicolas Froncois Vuillaume dzięki uprzejmości Alejandro Abada z Walencji.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry