Koncert inaugurujący działalność Kameralnej Orkiestry Smyczkowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu odbędzie się we wtorek, 16 grudnia 2014 roku o godz. 19.00 w Auli Nova poznańskiej uczelni.
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu jest uczelnią, w której realizowana jest z pasją i zaangażowaniem szeroko pojęta misja edukacji muzycznej. Uczelnia dokłada starań, aby studenci otrzymali gruntowną i rzetelną wiedzę teoretyczną oraz – w przypadku instrumentalistów – zdobyli praktykę wykonawczą, która jest niezbędnym elementem funkcjonowania młodych muzyków w ich zawodowym życiu. Mając na uwadze ten aspekt oraz efektywność kształcenia młodzieży poprzez wspólne kreowanie muzyki, Władze Rektorskie podjęły decyzję o utworzeniu w strukturach poznańskiej Akademii Muzycznej Kameralnej Orkiestry Smyczkowej złożonej ze studentów Katedry Instrumentów Smyczkowych, którą prowadzić będą wybitni skrzypkowie, pedagodzy uczelni – prof. Bartosz Bryła (projekt grudniowy) oraz prof. Mariusz Derewecki (projekt wiosenny), wychowankowie prof. Jadwigi Kaliszewskiej, a tym samym kontynuatorzy najlepszych wiolinistycznych tradycji w Polsce.
Nowy zespół pod kierownictwem Bartosza Bryły wykona Koncert na orkiestrę smyczkową Grażyny Bacewicz, Serenadę na orkiestrę smyczkową Mieczysława Karłowicza i Orawę Wojciecha Kilara.
Opieka merytoryczna: Międzywydziałowa Katedra Kameralistyki, Katedra Instrumentów Smyczkowych, Gitary i Harfy
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.