Przejdź do głównej treści

2014-12-20


| 20.12.2014

20 grudnia 2014 roku o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Partytury Fotograficzne”, zatytułowany Monaster. Fotograficzną opowieść o polskim prawosławiu Mariusza Wideryńskiego wzbogaci starocerkiewny śpiew ukraińskiego zespołu pod kierunkiem Uliany Horbaczewskiej oraz improwizacje fortepianowe Włodka Pawlika budowane na tych archaicznych pieśniach.

Muzyka Włodka Pawlika, Wołodymyra Bedzwina i Ryszarda Lateckiego oraz śpiew Uliany Horbaczewskiej i Ostapa Sływynskiego składają się na tryptyk: Część pierwsza – świt, początek, przebudzenie Ducha, Część druga – modlitwa, spowiedź, wdzięczność, łączność z Bogiem, Część trzecia – zmartwychwstanie, nadzieja, radość. Wyboru utworów dokonała Uliana Horbaczewska, która połączyła to, „co artystyczne z tym, co sakralne”. Muzyka cerkiewna jest tu dopełnieniem obrazu świątyń, dzwonów, ludzi, wody, ziemi i jednocześnieopowieścią o tym co widzialne i niewidzialne. A wszystko razem tworzy „ Modlitewny Dialog o Rzeczach Ważnych”.

Organizatorzy:Program 2 Polskiego Radia i Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.

Wstęp wolny.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry