Przejdź do głównej treści

2015-01-11


| 11.01.2015

Historia Polski według włoskiego kompozytora zabrzmi podczas koncertu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej w niedzielę, 11 stycznia 2015 roku o godz. 18:00 w sali koncertowej Filharmonii Wrocławskiej.

Oratorium San Casimiro Re di Polonia (czyli Święty Kazimierz Król Polski) włoskiego kompozytora barokowego – Alessandra Scarlattiego – powstało na zamówienie królowej Marii Kazimiery Sobieskiej, wdowy po królu Janie III Sobieskim. Scarlatti interesował się kulturą polską, był nadwornym klawesynistą Marii Kazimiery. Dzieło pełne jest głębokiej treści religijnej, opowiada o walce duchowej św. Kazimierza z pokusami, którą bohater ostatecznie wygrywa.

Oratorium Alessandra Scarlattiego wykona Wrocławska Orkiestra Barokowa pod batutą Fabio Bonizzoniego.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry