Historia Polski według włoskiego kompozytora zabrzmi podczas koncertu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej w niedzielę, 11 stycznia 2015 roku o godz. 18:00 w sali koncertowej Filharmonii Wrocławskiej.
Oratorium San Casimiro Re di Polonia (czyli Święty Kazimierz Król Polski) włoskiego kompozytora barokowego – Alessandra Scarlattiego – powstało na zamówienie królowej Marii Kazimiery Sobieskiej, wdowy po królu Janie III Sobieskim. Scarlatti interesował się kulturą polską, był nadwornym klawesynistą Marii Kazimiery. Dzieło pełne jest głębokiej treści religijnej, opowiada o walce duchowej św. Kazimierza z pokusami, którą bohater ostatecznie wygrywa.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.