Przejdź do głównej treści

2015-03-21


| 21.03.2015

Sobotni koncert symfoniczny, 21 marca 2015 roku o godz. 18.00 w Filharmonii Krakowskiej, poprowadzi znakomity dyrygent młodego pokolenia – Daniel Smith – zwycięzca ostatniego Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, gdzie otrzymał zarówno pierwszą nagrodę, jak i Złotą Batutę oraz Nagrodę Orkiestry. Na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. Sir Georga Soltiego artysta wyróżniony został drugą nagrodą, zdobył ponadto pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów Operowych im. Luigi Mancinellego.

Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod jego kierunkiem wykona efektowną uwerturę do Tworów Prometeusza Ludwiga van Beethovena oraz Symfonię Es-dur KV 543 Wolfganga Amadeusza Mozarta. W części środkowej wieczoru zabrzmi natomiast Koncert na dwa fortepiany As-dur op. 88a Maxa Brucha w wykonaniu Chopin Piano Duo, czyli duetu fortepianowego założonego w 2011 roku przez absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie – Annę Boczar i Bartłomieja Kominka.

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry