Przejdź do głównej treści

2015-04-11


| 11.04.2015

Opera kaszubska Rebeka Michała Dobrzyńskiego do libretta Tomasza Fopke wystawiona zostanie dwukrotnie, 11 i 12 kwietnia 2015 roku w Filharmonii Kaszubskiej – Wejherowskim Centrum Kultury.

Rebeka to jedno z ważniejszych kulturowo wydarzeń dla całego rejonu Kaszub. To pierwsza w historii opera w całości odegrana w języku kaszubskim. Prapremiera 13 i 14 grudnia 2014 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Kierownictwo muzyczne - Szymon Morus, reżyseria i inscenizacja - Jolanta Rożyńska, współpraca muzyczna - Waldemar Czaja. W roli solistów wystąpią: jako Karsczi [tenor] - Jacek Szymański. Rebeka [sopran] - Karolina Karcz / Magdalena Chmielecka, Sădza / Ksądz [baryton] - Jacek Batarowski / Michał Bronk. Chór i Orkiestrę Kameralną Progress poprowadzi Szymon Morus.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry