Opera kaszubska Rebeka Michała Dobrzyńskiego do libretta Tomasza Fopke wystawiona zostanie dwukrotnie, 11 i 12 kwietnia 2015 roku w Filharmonii Kaszubskiej – Wejherowskim Centrum Kultury.
Rebeka to jedno z ważniejszych kulturowo wydarzeń dla całego rejonu Kaszub. To pierwsza w historii opera w całości odegrana w języku kaszubskim. Prapremiera 13 i 14 grudnia 2014 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem publiczności.
Kierownictwo muzyczne - Szymon Morus, reżyseria i inscenizacja - Jolanta Rożyńska, współpraca muzyczna - Waldemar Czaja. W roli solistów wystąpią: jako Karsczi [tenor] - Jacek Szymański. Rebeka [sopran] - Karolina Karcz / Magdalena Chmielecka, Sădza / Ksądz [baryton] - Jacek Batarowski / Michał Bronk. Chór i Orkiestrę Kameralną Progress poprowadzi Szymon Morus.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.