Wiosenny Koncert Katedry Kompozycji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się 20 kwietnia 2015 roku o godz. 19.00 w Sali koncertowej uczelni.
W programie utwory kompozytorów związanych z Katedrą: Szachrit na trąbkę solo Pawła Buczyńskiego, Rój na taśmę Andrzeja Kopcia, Kaan na skrzypce i fortepian Fabiana Rynkowicza, Guitar Sculptures na gitarę elektryczną i live electronics Wojciecha Błażejczyka, Piąty błękit na wiolonczelę i fortepian Bartosza Kowalskiego, Rain, Steam and Speed (After Turner) na fortepian solo Edwarda Sielickiego, Zwei selbstverfasste Lieder für Mezzosopran und Klavier Alicji Gronau, Dwa sonety po śmierci na baryton i fortepian Pawła Łukaszewskiego, 5 Pieśni do poezji M. Jagiełło na sopran, skrzypce, wiolonczelę, harfę i perkusję Rafała Janiaka, Thereisa Street na akordeony Aleksandra Kościowa i norcet 2 – muzyka komputerowa Krzysztofa Knittla.
Wystąpią: Tomasz Woźniak trąbka, Andrzej Kopeć realizacja dźwięku, Kamila Wąsik-Janiak skrzypce, Anna Hajduk fortepian, Wojciech Błażejczyk gitara elektryczna, live electronics, TWOgether Duo: Magdalena Bojanowicz wiolonczela, Maciej Frąckiewicz akordeon, Lilianna Zielińska mezzosopran, Piotr Szymonowicz fortepian, Robert Gierlach baryton, Ewa Guz-Seroka fortepian, Joanna Freszel sopran, Dominik Płociński wiolonczela, Zuzanna Elster harfa, Łukasz Piotrowski perkusja, Klaudiusz Baran oraz studenci klas akordeonu UMFC.
Bezpłatne bilety wstępu.