Przejdź do głównej treści

2015-04-23


| 23.04.2015

23 kwietnia 2015 roku już po raz szesnasty zostanie wręczona Pomorska Nagroda Artystyczna. Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk po raz kolejny wręczy statuetkę gryfa w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Finałem wieczoru będzie koncert, podczas którego usłyszymy największe dzieła Jeana Sibeliusa. Orkiestrę Polskiej Filharmonii Bałtyckiej poprowadzi jej Dyrektor artystyczny - Ernst van Tiel.

Wieczór rozpocznie się od jedynego koncertu solowego w dorobku Sibeliusa, uznawanego przez krytyków za najpiękniejszy w literaturze Koncertu skrzypcowego d-moll. Przedstawi go solista Stefan Tarara - skrzypek, który trzy lata temu zajął III miejsce w poznańskim Międzynarodowym Konkursie im. H. Wieniawskiego, zaś w latach 2008 i 2010 został okrzyknięty Muzykiem Roku przez „Neue Musikzeitung”. W repertuarze koncertu nie zabraknie Valse triste – utworu ilustracyjnego do dramatu A. Järnefelta Kuolema (Śmierć), który niespodziewanie zrobił karierę jako samoistny utwór koncertowy. Koncert zakończy II Symfonia D-dur op.43 z 1902 roku.

Pomorska Nagroda Artystyczna jest najważniejszą nagrodą Samorządu Województwa Pomorskiego kierowaną do środowiska artystycznego. Honoruje najbardziej znaczące wydarzenia, jakie miały miejsce w roku poprzedzającym jej wręczenie. Obecnie wręczane gryfy zaprojektowała Maria Teresa Kuczyńska.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry