Przejdź do głównej treści

2015-04-24


| 24.04.2015

III Międzynarodowy Konkurs Saksofonowy „SaxFest”, organizowany przez Akademię Muzyczną w Łodzi, odbędzie się w dniach 24-30 kwietnia 2015 roku. W tegorocznej edycji weźmie udział 40 młodych saksofonistów z Polski, Hiszpanii, Japonii, Litwy, Portugalii, Serbii, Tajwanu i Ukrainy.

Uczestników oceniać będzie międzynarodowe Jury, w którym zasiądą cenieni artyści i pedagodzy: Jean Yves Fourmeau (Francja) - przewodniczący Jury, Alain Crepin (Belgia) - vice przewodniczący Jury, Andrzej Rzymkowski (Kraków) i Paweł Gusnar (Łódź, Warszawa), a także Marek Nahajowski (Łodź) w pierwszym etapie i Olga Hans (Łódź) w drugim i trzecim etapie.

W ramach Konkursu, poza przesłuchaniami, zaplanowano trzy koncerty. Na otwarcie usłyszymy zwycięzcę poprzedniego „SaxFest” – Hiszpana Xaviera Larssona Paeza (24 kwietnia), następnie koncert kameralny zagra juror Jean Yves Formeau (27 kwietnia), a na finał wystąpią laureaci Konkursu z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Krzysztofa Kamińskiego (30 kwietnia).

Utworem obowiązkowym w III etapie w grupie starszej jest napisany specjalnie na tę okazję Koncert na saksofon altowy i orkiestrę Grzegorza Duchnowskiego. Kompozycja ta zostanie zaprezentowana także podczas Koncertu Laureatów.

Konkurs ma na celu popularyzację saksofonu klasycznego poprzez spotkanie młodych wirtuozów tego instrumentu różnych narodowości. Wyjście naprzeciw potrzebie takiej konfrontacji ma służyć podniesieniu poziomu wykonawstwa muzyki saksofonowej w Polsce.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.



Plan Konkursu:

24–30 kwietnia
Sala koncertowa AM, ul. Żubardzka 2a
wstęp wolny na koncerty i przesłuchania

24 kwietnia, piątek, godz. 19.00: Koncert inauguracyjny
Wykonawcy:
Xavier Larsson Paez – saksofon (Hiszpania), zwycięzca poprzedniej edycji konkursu
Agnieszka Sucheniak-Wójcicka – fortepian

Przesłuchania
25 kwietnia, sobota: godz. 10.00-13.00, 14.30-18.00
26 kwietnia, niedziela: godz. 10.00-13.00, 14.30-18.00
27 kwietnia, poniedziałek: godz. 10.00-13.30
28 kwietnia, wtorek: godz. 9.00-18.00 (z przerwą na obiad)
29 kwietnia, środa: godz. 9.00-18.00 (z przerwą na obiad)
30 kwietnia, czwartek: godz. 9.00-17.00 (z przerwą na obiad)
Godziny zakończenia przesłuchań mogą ulec zmianie.

27 kwietnia, poniedziałek, godz. 19.00: Koncert kameralny
wykonawcy
Jean-Yves Fourmeau – saksofon (Francja)
Marylise Fourmeau – fortepian (Francja)

30 kwietnia, czwartek, godz. 19.00: Koncert Laureatów
wykonawcy
Laureaci Konkursu i Orkiestra Symfoniczna
Krzysztof Kamiński – dyrygent

Program Konkursu – plik PDF – na stronie: http://www.amuz.lodz.pl/lifemotion/dmdocuments/saxfest_prpgram_2015.pdf
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry