Przejdź do głównej treści

2015-05-01


| 01.05.2015

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku to jeden z największych i najpoważniejszych konkursów muzyki kameralnej w Polsce. W ciągu minionych siedemnastu lat Konkurs organizowany przez gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki zdobył liczącą się pozycję wśród podobnych przedsięwzięć odbywających się na naszym kontynencie, przyciągając młodych kameralistów z całego świata.

Tysiąclecie Gdańska, pięćdziesiąta rocznica powstania Akademii Muzycznej i setna rocznica śmierci Johannesa Brahmsa stały się w 1997 roku okazją do zorganizowania Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej jego imienia. W dniach 30 kwietnia – 3 maja 2015 odbędzie się jego VII edycja.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy, podczas których uczestnicy zaprezentują zróżnicowany repertuar obejmujący dzieła kompozytorów klasycznych, romantycznych i XX-wiecznych oraz obowiązkowo utwory patrona Konkursu – Johannesa Brahmsa.

Dyrektorem Konkursu jest prof. Anna Prabucka-Firlej, Kierownik Katedry Kameralistyki Akademii Muzycznej w Gdańsku. W Jury Konkursu zasiadają światowej sławy muzycy, kameraliści i pedagodzy. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska oraz JM Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

ZOBACZ: kalendarz Konkursu

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry