Przejdź do głównej treści

2015-05-05


| 05.05.2015

Koncert muzyki kameralnej pt. Wyśpiewać sacrum odbędzie się 5 maja 2015 roku, we wtorek, o godz. 19 w Filharmonii Łódzkiej.

Kompozycje religijne tych trzech twórców, reprezentujących trzy różne epoki – Jana Sebastiana Bach, Stanisława Moniuszki i Andrzeja Kurylewicza, wykona czworo polskich artystów. Wystąpi Urszula Kryger, pierwsza polska śpiewaczka, która gościła z recitalem w mediolańskiej La Scali, oraz Jadwiga Rappé, która występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata i uczestniczyła w prawykonaniach takich dzieł, jak Siedem bram Jerozolimy Pendereckiego w Jerozolimie pod dyrekcją Lorina Maazela czy Missa pro pace Kilara w Warszawie pod batutą Kazimierza Korda. Podczas pierwszego majowego koncertu kameralnego w łódzkiej Filharmonii artystkom będą towarzyszyć: Krzysztof Urbaniak - organy oraz Jakub Kościukiewicz – wiolonczela (basso continuo).

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry