Koncert muzyki kameralnej pt. Wyśpiewać sacrum odbędzie się 5 maja 2015 roku, we wtorek, o godz. 19 w Filharmonii Łódzkiej.
Kompozycje religijne tych trzech twórców, reprezentujących trzy różne epoki – Jana Sebastiana Bach, Stanisława Moniuszki i Andrzeja Kurylewicza, wykona czworo polskich artystów. Wystąpi Urszula Kryger, pierwsza polska śpiewaczka, która gościła z recitalem w mediolańskiej La Scali, oraz Jadwiga Rappé, która występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata i uczestniczyła w prawykonaniach takich dzieł, jak Siedem bram Jerozolimy Pendereckiego w Jerozolimie pod dyrekcją Lorina Maazela czy Missa pro pace Kilara w Warszawie pod batutą Kazimierza Korda. Podczas pierwszego majowego koncertu kameralnego w łódzkiej Filharmonii artystkom będą towarzyszyć: Krzysztof Urbaniak - organy oraz Jakub Kościukiewicz – wiolonczela (basso continuo).
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.