Przejdź do głównej treści

2005-02-02


| 02.02.2005

W dniach 3-10 lutego 2005 roku w Warszawie już po raz piąty odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego organizowany przez Fundację na Rzecz Promocji Młodych Wiolonczelistów. Jest to jedyny w Polsce i Europie konkurs wiolonczelowy, w którym wiek uczestników ograniczony jest do 24 lat, a zatem adresowany do całkiem młodych studentów na początku ich artystycznych karier. Program przesłuchań zawiera wszystkie utwory wiolonczelowe Witolda Lutosławskiego, dając unikalną szansę wykonania z orkiestrą jego Koncertu Wiolonczelowego w Finale Konkursu. Honorowym przewodniczącym jury jest światowej sławy wiolonczelista Mścisław Rostropowicz.
Konkurs zainaugurował koncert, który odbył się 2 lutego na Zamku Królewskim. Wystąpili: Krzysztof Jakowicz i Jakub Jakowicz - skrzypce, Tomasz Strahl - wiolonczela oraz zespół Concerto Avenna pod dyrekcją Andrzeja Mysińskiego.
Przesłuchania I etapu odbędą się w dniach 4-6 lutego w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego. Miejscem II etapu przesuchań, w dniach 7-9 lutego, będzie Sala Kameralna Filharmonii Narodowej. Natomiast Koncert finałowy z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego i wręczenie nagród odbędzie się w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej 10 lutego o godz, 18.00. Wszystkie występy konkursowe są otwarte dla publiczności.
Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 22 635 91 40

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media



© All rights reserved. POLMIC
Do góry