W Poznaniu, w dniach 22-25 czerwca 2005 roku, już po raz siódmy odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Chórów Uniwersyteckich "Universitas Cantat 2005".
Celem Festiwalu jest stworzenie międzynarodowego forum chóralistyki uniwersyteckiej pod hasłem Universitas, służącego współpracy i wymianie kulturalnej między ośrodkami uniwersyteckimi w Europie i na całym świecie. Festiwal ma charakter niekonkursowy.
Istotnym założeniem Festiwalu jest prezentacja bogactwa literatury chóralnej reprezentowanych krajów, zaproszone zespoły prezentują głównie muzykę rodzimą, co stwarza okazję do wymiany repertuarowej.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.