Znamy wyniki 16. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
W niedzielę, 29 września 2013 roku w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbył się Finał 16. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”.
Poziom artystyczny tegorocznego Konkursu był bardzo wysoki. Jury w składzie Maja Kleszcz, Ewa Kornecka, Wojciech Kępczyński, Wojciech Mann, Zbigniew Zamachowski podjęli się trudnego zadania wyłonienia tegorocznych Laureatów. Podczas Koncertu Galowego w Teatrze ROMA 30 września 2013 roku ogłoszono werdykt. Jury przyznało:
I miejsce - Pawłowi Ruszkowskiemu,
II miejsce - Julii Rybakowskiej,
III miejsce - zespołowi Nieczuli Gentelmani w składzie: Michał Bojarski, Grzegorz Duszak, Mateusz Menich, Łukasz Rosiński.
Młodzi wykonawcy ujęli publiczność i jury swoimi interpretacjami takich piosenek jak Zielono mi, Biedne badyliszcze, czy Ballada o fryzjerze z St. Denis. Podczas Koncertu Galowego ogłoszono także wynik Plebiscytu Publiczności, który wygrała Julia Rybakowska. Nagrodę specjalną ufundowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otrzymała Karolina Czarnecka.
Podczas Gali Konkursu została wręczona Statuetka – autograf Agnieszki Osieckiej za zasługi dla popularyzacji polskiej piosenki Adamowi Sławińskiemu (na zdjęciu z Agatą Passent), kompozytorowi, autorowi muzyku do wielu niezapomnianych piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej. Koncert „Archipelag Sław" w oparciu o utwory kompozytora do tekstów wybitnych poetów piosenki uświetnił drugą część Koncertu Galowego.
Rynek Starego Miasta 27 00-272 Warszawa e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: +48 22 635 91 40
Wsparcie projektu
Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.