Skip to main content

NOSPR w Japonii

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia to żywa legenda: jedna z najlepszych orkiestr symfonicznych w Polsce i marka rozpoznawalna na całym świecie. Koncertując w najodleglejszych zakątkach globu, NOSPR od lat realizuje misję ambasadora polskiej kultury i Miasta Katowice. Trasa koncertowa po Japonii we wrześniu 2022 roku to element długofalowej strategii NOSPR, która oprócz zapraszania do Katowic muzyków z całego świata, zakłada obecność orkiestry na najważniejszych światowych estradach.

Podczas tournée katowickiej orkiestrze towarzyszyły dwie wyjątkowe osobistości: pochodząca z USA ikona dyrygentury Marin Alsop i wschodząca gwiazda pianistyki z Japonii, Hayato Sumino.

Orkiestra dała koncerty w 11 miastach. Japońska publiczność usłyszała I Symfonię c-moll op. 68 Johannesa Brahmsa, IX Symfonię e-moll op. 95 i "Z Nowego Świata" Antonína Dvořáka, Uwerturę Grażyny Bacewicz i uwielbianego tam Fryderyka Chopina w I Koncercie fortepianowym e-moll op. 11.

Każdy koncert był wyjątkowy nie tylko ze względu na pełne sale, ale przede wszystkim dzięki gościnności i wielkiej miłości, jaką Japończycy darzą muzykę klasyczną. Ta niezwykła podróż mogła się odbyć dzięki naszym partnerom, czyli Polskim Liniom Lotniczym LOT i spółce KGHM Polska Miedź.

Agnieszka Niewdana

Więcej informacji o tournée: https://nospr.org.pl/pl/aktualnosci/nospr-rusza-w-swiat-tournee-po-japonii 

Polmic

Rynek Starego Miasta 27
00-272 Warszawa
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: +48 785 370 000

Wsparcie projektu

Modernizacja strony odbywa się dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla społeczeństwa II.

Logo Ministerstwa NiSW program Nauka dla społeczeństwa

Nasze social media© All rights reserved. POLMIC
Do góry