V Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana
Częstochowa, 23 września – 1 października 2005
P R O G R A M
- piątek, 23 września 2005, godz.19.00 - Sala Koncertowa Filharmonii
KONCERT INAUGURACYJNY - Wielkie talenty, wielkie nadzieje
wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Jerzy Swoboda – dyrygent, Maria Machowska – skrzypce, Ryszard Groblewski – altówka, Beata Młynarczyk - słowo o muzyce
program: B. Bartók - Koncert na altówkę, P. Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op.35
- niedziela, 25 września 2005, godz.18.00 - Sala Kameralna Filharmonii
RECITAL MISTRZOWSKI
wykonawcy: Kaja Danczowska – skrzypce, Justyna Danczowska – fortepian, Eugeniusz Ratajczyk - słowo o muzyce
program: M. Ravel - Habanera, C. Franck - Sonata A-dur, S. Prokofiew - Sonata f-moll nr 1
- wtorek, 27 września 2005, godz.19.00 - Kościół Ewangelicko-Augsburski
KONCERT KAMERALNY
wykonawcy: Toruńska Orkiestra Kameralna, Jerzy Salwarowski – dyrygent, Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce, Beata Młynarczyk - słowo o muzyce
program: J. S. Bach - Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041, II Suita h-moll BWV 1067, A. Piazzolla - Cztery pory roku
- środa, 28 września 2005, godz.14.00 - Aula Zespołu Szkół Muzycznych
Warsztaty skrzypcowe - prowadzenie: Janusz Wawrowski
- środa, 28 września 2005, godz.19.00 - Kościół Ewangelicko-Augsburski
KONCERT KAMERALNY
wykonawcy: Orkiestra Kameralna „Virtuosi di Praga”, Oldřich Vlček – dyrygent, Beata Młynarczyk - słowo o muzyce
program: W. A. Mozart - Divertimento B-dur KV 137, Divertimento D-dur KV 136, S. Barber - Adagio na smyczki, A. Dvořak - Walc A-dur, J. Haydn - Serenada
- czwartek, 29 września 2005, godz.19.00 - Sala Kameralna Filharmonii
RECITAL MISTRZOWSKI
wykonawcy: Janusz Wawrowski – skrzypce, Stefan Münch - słowo o muzyce
program: N. Paganini - 24 Kaprysy
- piątek, 30 września 2005, godz.19.00 - Kościół Najświętszego Imienia Maryi
KONCERT KAMERALNY
wykonawcy: LA GAMBA Freiburg, Franka Palowski - skrzypce barokowe, Ekkehard Weber - viola da gamba, Petra Manz - viola da gamba, Michael Spengler - viola da gamba, Stefan Münch - słowo o muzyce
program: G. Guami - Canzona „La Bastina”, Canzona 3, P. Quagliati - 2 Recercate, F. Maschera - Canzona sesta, Canzona settima, C. Farina - Pavana Prima, V. Ruffo - La Gamba, G. B. Conforti - Ricercar del settimo tono, J. Arcadelt - Madrigal „O felici occhi miei”, D. Ortiz - Recercada primera y Ricercada segunda, N. Corradini - Canzon sexta, Canzon settima, G. Legrenzi - Sonata c-moll, G. B. Vitali - Capriccio detto Il Molza
- sobota, 1 października 2005, godz.18.00 - Sala Koncertowa Filharmonii
KONCERT FINAŁOWY
wykonawcy: Sinfonietta Cracovia, Grigorij Żyslin – skrzypce, Robert Kabara – skrzypce, Zbigniew Pawlicki - słowo o muzyce
program: H. Purcell – Suita 1 i 2 z opery “The Fairy Queen”, J. S. Bach – Koncert d-moll na 2 skrzypiec BWV 1043, E. Denisov – Kaprys 24 N. Paganiniego w opracowaniu na skrzypce i orkiestrę skrzypcową, B. Britten - Wariacje na temat Franka Bridge’a op.10
W foyer Filharmonii wystawa instrumentów lutniczych Tomasz Knota oraz wystawa fotograficzna Zbigniewa Burdy Festiwal Hubermanowski w obiektywie.
Back
|