Europejski Festiwal im. Jana Kiepury
Krynica-Zdrój, 12-26 sierpnia 2006
patronat honorowy Premier Kazimierz Marcinkiewicz
Dyrektor Festiwalu - Bogusław Kaczyński
- SOBOTA, 12 sierpnia, godz. 20.00 - Pijalnia Główna - UROCZYSTA INAUGURACJA FESTIWALU - PRZEBOJE MISTRZÓW
Izabella Kłosińska, Luciano Mastro (Włochy), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej w Katowicach, dyrygent – Mirosław Jacek Błaszczyk
gospodarz gali - Bogusław Kaczyński
W programie: W.A. Mozart, F. Liszt (Preludia), M. Ravel (Bolero), arie i duety z oper: G. Verdiego (Don Carlos) i G. Pucciniego (Madama Butterfly) oraz pieśni neapolitańskie
- NIEDZIELA, 13 sierpnia, godz. 20.00 - Pijalnia Główna - WOLFGANG AMADEUSZ MOZART REQUIEM W 250 ROCZNICĘ URODZIN GENIALNEGO KOMPOZYTORA
Iwona Sawulska, Agnieszka Rehlis, Tadeusz Szlenkier, Aleksander Teliga, Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej w Katowicach
Dyrygent – Adam Natanek
- PONIEDZIAŁEK, 14 sierpnia, godz. 16.00 - Kino „Jaworzyna” - filmy z Janem Kiepurą Neapol miasto śpiewu (reżyseria – Carmine Gallone, Produkcja – ASFI LONDYN 1930)
- PONIEDZIAŁEK, 14 sierpnia, godz. 20.00 - Pijalnia Główna - CAŁA SALA ŚPIEWA Z NAMI
Parada gwiazd opery, operetki i estrady, gość wieczoru – Jerzy Połomski
Katarzyna Dondalska (Niemcy), Rafał Bartmiński, Tadeusz Szlenkier Aleksander Teliga, Ryszard Wróblewski, Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej, dyrygent – SŁAWOMIR CHRZANOWSKI
- WTOREK, 15 sierpnia, godz. 20.00 - Pijalnia Główna - W HOŁDZIE MIRZE ZIMIŃSKIEJ-SYGIETYŃSKIEJ
Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze" - Największy Ambasador Kultury Polskiej
- ŚRODA, 16 sierpnia, godz. 16.00 - Kino „Jaworzyna” - Perły Kina Muzycznego Żołnierz Królowej Madagaskaru komedia muzyczna (reżyseria – Jerzy Zarzycki, produkcja – POLSKA 1958)
w głównych rolach: Anna Łubieńska, Barbara Kwiatkowska, Halina Drohocka, Irena Kwiatkowska Tadeusz Fijewski, Andrzej Szczepkowski, Jarema Stępowski Ignacy Gogolewski, Kazimierz Brusikiewicz
- ŚRODA, 16 sierpnia, godz. 20.00 - Sala Teatru w Pijalni Głównej
Olena Leonenko i Marek Walawander w spektaklu Teatru Ateneum Noc z Wertyńskim
oprawa literacka – Janusz Głowacki, opieka artystyczna – Gustaw Holoubek, opracowanie muzyczne – Marek Walawander
- CZWARTEK, 17 sierpnia, godz. 20.00 - Pijalna Główna - W WIEDEŃSKIM NASTROJU
Ukraińska Orkiestra „Harmonia Nobile”, dyrygent – WŁADYSŁAW CHANAS
- PIĄTEK, 18 sierpnia, godz. 16.00 - Kino „Jaworzyna” - filmy z Janem Kiepurą KOCHAM WSZYSTKIE KOBIETY (reżyseria – Karl Lamač, produkcja – CINE – ALLIANCE 1935)
- PIĄTEK, 18 sierpnia, godz. 20.00 - Pijalnia Główna - HARRY WARREN KRÓLOWA BROADWAYU (42 ND STREET) Musical w II aktach
reżyseria – Maria Sartova, choreografia – Jacek Bodurek, kierownictwo muzyczne – Tomasz Biernacki, scenografia – Jerzy Boduch, kostiumy – Jerzy Rudzki
Grażyna Brodzińska, Oksana Pryjmak, Jolanta Kremer Bernard Krawczyk, Marek Kaliszuk, Soliści, Chór, Balet, Orkiestra Teatru Muzycznego w Gliwicach, dyrygent – Tomasz Biernacki
- SOBOTA, 19 sierpnia, godz. 20.30 – Deptak - telewizyjne widowisko plenerowe TU GDZIE ŚPIEWAŁ JAN KIEPURA
gość wieczoru – Oleg Kulko (Rosja - Teatr Bolszoj, Metropolitan Opera)
Edyta Ciechomska, Maria Meyer, Edyta Piasecka Lubomir Bogosławiec (Ukraina), Witold Matulka, Artur Ruciński, Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej w Katowicach, dyrygent – Mirosław Jacek Błaszczyk
gospodarz gali - Bogusław Kaczyński
- NIEDZIELA, 20 sierpnia, godz. 20.00 - Sala Teatru w Pijalni Głównej – (program w trakcie ustalania)
- PONIEDZIAŁEK, 21 sierpnia, godz. 16.00 - Kino „Jaworzyna” - Perły Kina Muzycznego WARSZAWSKA PREMIERA (reżyseria – Jan Rybkowski, produkcja – POLSKA 1950)
w głównych rolach: Nina Andrycz, Barbara Kostrzewska,Danuta Szaflarska, Wacław Domieniecki Jan Koecher, Jerzy Duszyński, Janusz Warnecki, Jan Kurnakowicz, Ludwik Sempoliński
- PONIEDZIAŁEK, 21 sierpnia, godz. 20.00 - Pijalnia Główna - KAMIENICA NA NALEWKACH SZLAGIERY ŻYDOWSKIEJ ULICY
scenariusz – Ryszard M. Groński,Gołda Tencer, Szymon Szurmiej, inscenizacja i reżyseria – Gołda Tencer i Szymon Szurmiej, kier. muzyczne – Janusz Tylman i Teresa Wrońska, scenografia – Ewa Łaniecka, choreografia – Tomasz Tworkowski
Gołda Tencer, Szymon Szurmiej, Ewa Dąbrowska, Dorota Salamon, Barbara Szeliga, Alina Świdowska, Ernestyna Haselnus-Winnicka, Henryk Rajfer, Jerzy Walczak, Marek Węglarski, Wojciech Wiliński wraz z Zespołem Teatru Żydowskiego im. E.R. Kamieńskiej w Warszawie
- WTOREK, 22 sierpnia, godz. 20.00 - Sala Teatru w Pijalni Głównej - DZWIĘKUJEMY BARDZO GRUPA MOCARTA
Filip Jaślar – I skrzypce, Michał Sikorski – II skrzypce, Paweł Kowaluk – altówka, Bolek Błaszczyk – wiolonczela
Kabaretowy Kwartet Smyczkowy
- ŚRODA, 23 sierpnia, godz. 16.00 - Kino „Jaworzyna” - filmy z Janem Kiepurą PIEŚŃ NOCY (reżyseria – Anatol Litvak, produkcja – UFA, BERLIN 1932)
- ŚRODA, 23 sierpnia, godz. 20.00 - Pijalnia Główna - Wieczór z Gwiazdą - MARYLA RODOWICZ
- CZWARTEK, 24 sierpnia, godz. 20.00 - Sala Teatru w Pijalni Głównej - Maria Nowotarska w monodramie Kazimierza Brauna HELENA – RZECZ O MODRZEJEWSKIEJ
spektakl Polskiego Teatru z Toronto (Kanada)
- PIĄTEK, 25 sierpnia, godz. 16.00 - Kino „Jaworzyna” - filmy z Janem Kiepurą CZAR CYGANERII (reżyseria – Carmine Gallone, produkcja – CINE-OPERA – WIEDEŃ 1937)
- PIĄTEK, 25 sierpnia, godz. 20.00 - Pijalnia Główna - EMMERICH KÁLMÁN KSIĘŻNICZKA CZARDASZA Operetka w III aktach
inscenizacja i reżyseria – Wojciech Adamczyk, kierownictwo muzyczne – Ruben Silva, kierownictwo chóru – Henryk Wicherek, choreografia – Zofia Rudnicka, scenografia – Wojciech Jankowiak, kostiumy – Marta Hubka
goście wieczoru – Wanda Polańska i Roman Baranowicz
Małgorzata Długosz, Anita Maszczyk, Michał Musioł, Arkadiusz Dołęga, Jerzy Gościński, Chór, Balet, Orkiestra Teatru Muzycznego w Gliwicach, dyrygent – Ruben Silva
- SOBOTA, 26 sierpnia, godz. 16.00 – Deptak - koncert promenadowy JOHANN STRAUSS ENSAMBLE
Ludmiła Worobec–Witek – skrzypce, kierownictwo artystyczne - Artur Jaroń
- SOBOTA, 26 sierpnia, godz. 20.00 - Pijalnia Główna - UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU - BOGUSŁAW KACZYŃSKI ZAPRASZA WIELKA SŁAWA TO ŻART
parada gwiazd opery i operetki
Grażyna Brodzińska, Marta Abako, Barbara Baronowska (Niemcy), Beata Wardak Arnold Rutkowski, Adam Szerszeń, Leszek Świdziński, Orkiestra Symfoniczna Filharmoni Zabrzańskiej, dyrygent – Sławomir Chrzanowski
Back
|