II Międzynarodowe Dni Młodych Kompozytorów i Wykonawców
„New Music New Faces”
Kraków, 20-23 maja 2007
PROGRAM
- Niedziela, 20 maja 2007, godz. 19.00, Centrum Kultury Żydowskiej na Kazimierzu - Recital solistów na otwarcie
Judith Ingolfsson (Islandia/USA) – skrzypce, Vladimir Stoupel (Rosja/Francja) – fortepian
Szymon Laks (1901-1983) Trois pièces de concert na skrzypce i fortepian (1935)
Eugène Ysaÿe (1858-1931) Sonata "Ballada" nr 3 op. 27 na skrzypce solo (1924)
70 lat od śmierci kompozytora - Maurice Ravel (1875-1937) La Valse (wersja na jeden fortepian) (1920)
Maurice Ravel (1875-1937) Sonate na skrzypce i fortepian (1923-1927)
Szymon Laks (1901-1983) Suite polonaise na skrzypce i fortepian (1935)
- Poniedziałek, 21 maja 2007, godz. 19.00, Centrum Kultury Żydowskiej ul. Meiselsa 17 - Koncert kompozytorów i improwizatorów
Justyna Kowalska – flet, Jacek Wiktor Ajdinović – fortepian, Piotr Orliński – klarnet, Michał Stogniew – akordeon, Marcin Wojaczek – tuba, Jacek Nazarczuk – fortepian
Konstantyn Jaśkow (*1981), Mińsk Sonata na fortepian (2004) **
Barbara Kaszuba (*1983) Wspomnienie o Januszu Korczaku (1995-98)
Justyna Kowalska (*1985) Apokalipsofonix - wersja na taśmę, flet i tubę (2007) *
Justyna Kowalska (*1985) Psyche na akordeon solo (2006)
Aleksandra Brejza (*1963) Pieśni
Piotr Orliński (*1976) Gesty na klarnet solo (2003)
Improwizacja
- Środa, 23 maja 2007, godz. 17.00, Centrum Kultury Żydowskiej ul. Meiselsa 17
Cracow Duo: Jan Kalinowski – wiolonczela, Marek Szlezer – fortepian
Aleksandra Wagner Moment musical g-moll na wiolonczelę i fortepian (2007) *
Paweł Przezwański (*1981) For my future dancer na wiolonczelę i fortepian (2007) *
Jacek Wiktor Ajdinović (*1985) Dialogue pour violoncelle seul (2002)
Piotr Moss (*1949) Polonez dramatyczny (1983) **
Adam Heideman Three glimpses: Elegy, The Clock, Nocturne na wiolonczelę i fortepian (2006)
Alina Błońska (*1974) Dla Almy na fortepian solo (2006) *
Tadeusz Majerski (1898-1963) Sonata na wiolonczelę i fortepian (1949) **
- Środa, 23 maja 2007, godz. 20.00, Kościół Bożego Ciała, ul. Bożego Ciała 26 - Koncert na zakończenie Festiwalu
Dariusz Przybylski – organy, Bartosz Kowalski-Banasewicz – trąbka, Tomasz Rawski, Michał Żymełka – perkusja
Dariusz Przybylski (*1984) Entrata e Chaconne na organy (2006)
Tomasz Praszczałek (*1981) L’una vuota na organy (2006)
Ying Wang (*1980) Schatten, durch den Klang II na organy i perkusję (2007)*
Michał Ossowski (*1984) In brevi na organy (2006)
Ante Knešaurek (*1978) Kyrie e Gloria na organy (2006)
Piotr Tabakiernik (*1986) Sequentia (2004) *
** - pierwsze wykonanie w Polsce
* - prawykonanie
Organizator:
Koło Młodych Związku Kompozytorów Polskich
Fundacja Judaica Centrum Kultury Żydowskiej
Parafia Bożego Ciała w Krakowie
Współpraca:
Zarząd Oddziału Krakowskiego Związku Kompozytorów Polskich
Patronat medialny:
Polskie Centrum Informacji Muzycznej
TVP 3 Kraków
Radio RMF Classic
Dziennik Polski
Miesiąc w Krakowie
Zrealizowano przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Edition Boosey & Hawkes – Bote & Bock
Back
|