Polmic - FB


M jak młodzi

Dzień Dziecka na Grochowskiej

Dzień Dziecka na GrochowskiejKoncerty, warsztaty, muzyczne zabawy i wiele innych atrakcji jak co roku Orkiestra Sinfonia Varsovia przygotowała dla swoich najmłodszych słuchaczy. Dzień Dziecka na Grochowskiej odbędzie się 4 czerwca 2016 roku w siedzibie orkiestry przy Grochowskiej 272, a wspólne świętowanie uświetni koncert Aidy, znanej dzieciom z piosenki Mucha w mucholocie.

Dzień dziecka na Grochowskiej rozpocznie się już o godzinie 10.00 licznymi warsztatami, które zaspokoją gusta zarówno przedszkolaków, jak i młodzieży szkolnej. Uczestnicy między innymi poczują na własnej skórze, jak pracuje się w zespole muzycznym, grając na specjalnie przygotowanych mini instrumentach, stworzą utwory muzyczne złożone z dźwięków ulicy i odkryją tajniki pantomimy. Na odważniejszych czekają warsztaty z beatboxu.

Równolegle odbędzie się kolejna edycja konkursu muzycznego dla najmłodszych – Wesoły mikrofon dla przedszkolaka. Podczas całego dnia wcześniej zgłoszone grupy przedszkolne zaprezentują swoje zdolności muzyczne profesjonalnemu jury składającemu się m.in. z muzyków Sinfonii Varsovii. Na koniec, poza nagrodami dla zwycięzców, na wszystkich uczestników i ich rodziców będzie czekała niezwykła pamiątka – wszystkie wykonania zostaną zarejestrowane i wydane na płycie CD.

Na zakończenie punkt kulminacyjny – koncert Aidy, autorki znanej zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, piosenki Mucha w mucholocie. Aida Kosojan-Przybysz, artystka ormiańskiego pochodzenia, jest kompozytorką i autorką tekstów piosenek oraz wierszo-bajek, które sama również wykonuje. Poza kompozycjami dla dzieci, nagrała kilka solowych płyt z muzyką opartą na motywach gruzińskich i ormiańskich.

Przez cały dzień mali melomani zrobią sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, skorzystają z malowania twarzy oraz obejrzą pokazy gigantycznych baniek mydlanych. Na fanów łakoci będzie czekać wata cukrowa oraz warsztaty z tworzenia figurek z masy cukrowej. Dzień Dziecka na Grochowskiej rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 16.00.

Dzień Dziecka na Grochowskiej odbywa się w ramach wspólnej inicjatywy 13 warszawskich instytucji kultury: Tydzień Dziecka.

Więcej informacji na stronie: www.sinfoniavarsovia.org/pl/2016-06-04-dzien-dziecka-na-grochowskiej.html?t=1464609509

Read more: Dzień Dziecka na Grochowskiej

Dzień Dziecka w Filharmonii Opolskiej

Paweł PietruszewskiW piątek 3 czerwca 2016 roku o godz. 18.00 w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej odbędzie się koncert z okazji Dnia Dziecka.

Wystąpią Mali Mozarci: Anna Urzędowska (lat 10) – fortepian, Roksana Goplańska (lat 13) – skrzypce, Daria Kaczmarek (lat 13) – flet, Duży Mozart: Jakub Czerski – fortepian, Leopold Mozart: Jerzy Machowski – prowadzenie koncertu, Pan Dyrygent: Paweł Pietruszewski (na zdjęciu) – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej. W programie znajdą się m.in. kompozycje: Mozarta, Bizeta, Chopina, Korngolda, Mendelssohna i Wieniawskiego.

Dzień Dziecka w Operze Krakowskiej

Muzyka i MagiaNajmłodsi widzowie Opery Krakowskiej będą mogli świętować Dzień Dziecka znacznie dłużej niż tylko jeden dzień. 31 maja i 1 czerwca 2016 roku odbędzie się widowisko zatytułowane Balet to my! w wykonaniu uczniów Studia Baletowego, 1 czerwca można będzie obejrzeć spektakl Muzyka i Magia!, natomiast 5 czerwca odbędzie się spotkanie edukacyjne Poranki dla dzieci.

31 maja i 1 czerwca na krakowskiej scenie wystąpią uczniowie Studia Baletowego, prezentując pokaz swojej całorocznej pracy w spektaklu Balet to my! Będzie można zobaczyć dokonania wszystkich zarówno przedszkolnych, jak i starszych klas Studia. Pierwsza część poświęcona będzie tańcowi klasycznemu, druga zaprezentuje układy tańca współczesnego i historycznego, w trzeciej natomiast zatytułowanej Zatańczyć Kilara można będzie zobaczymy impresje taneczne inspirowane muzyką wybitnego kompozytora muzyki klasycznej i filmowej.

W dniu 1 czerwca na scenie przy Lubicz 48 odbędzie się spektakl Muzyka i magia w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego, z muzyką Andrzeja Zaryckiego. Przedstawienie za sprawą niezwykłego Czarodzieja – Muzomagiusa, dosłownie oczaruje wszystkich niezwykłością zdarzeń. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu: „Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni!”. Muzyka i Magia to spektakl rodzinny, z którego każde pokolenie wyniesie coś dla siebie.

Z okazji Dnia Dziecka Opera Krakowska zaprasza także na galę Poranki dla dzieci w dniu 5 czerwca. Będzie to ostatnie w tym sezonie artystycznym spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego „Spotkania w operze. PORANKI”. Najmłodsi melomani będą mogli zagrać na specjalnych instrumentach, zaśpiewać razem z artystami Chóru Opery Krakowskiej i spotkać się z tancerzami Baletu. Ten operowy poranek zapowiada się jako prawdziwe kompendium wiedzy o teatrze muzycznym. W programie znajdą się także m.in. warsztaty plastyczno-ekologiczne oraz animacje muzyczno-ruchowe. Podczas spotkania wręczone zostaną dyplomy dla uczestników „Poranków”. Gala rozpocznie się o godz. 10.00 w Sali Kameralnej, jednak już od godz. 9.00 będzie można wziąć udział w zabawach i animacjach.

Szczegółowe informacje – na stronie: www.opera.krakow.pl

„Kot w butach” na Dzień Dziecka we Wrocławiu

Kot w butachKtóż nie zna uroczej bajki Charlesa Perraulta Kot w butach o przebiegłym Kocie-samochwale, dzielnym i poczciwym Szewczyku, pięknej Królewnie, porwanej i szczęśliwie wybawionej dzięki sprytowi i odwadze głównych bohaterów? Bajkę tę – w nowej scenicznej wersji baletowej, z muzyką Bogdana Pawłowskiego ofiarowuje swej najmłodszej widowni Opera Wrocławska. Dwa spektakle – o godz. 11.00 i 18.00 – wystawione zostaną w Dniu Dziecka, 1 czerwca 2016 roku.

Oprócz tradycyjnych bohaterów, widzowie spotkają inne znane bajkowe postacie: Myszkę Miki, Koziołka Matołka, Kapitana Hucka, Harry'ego Pottera, Gruellę, Pipi, a także Sherlocka Holmesa i Doktora Watsona. Autorką scenariusza, inscenizacji i choreografii wrocławskiego Kota w butach jest Anna Majer (znana już we Wrocławiu z porywającej choreografii Ravelowskiego Bolera), zaś scenografii, w której znajdujemy wiele odniesień do współczesnych dziecięcych wyobrażeń bajkowych ze „świata lego”, jest Małgorzata Słoniowska.

Tydzień Dziecka w Warszawie

Tydzień DzieckaTydzień Dziecka rozpocznie się 28 maja 2016 roku. Jest to wspólna inicjatywa13 warszawskich publicznych instytucji kultury powołana z okazji Dnia Dziecka. Tegoroczna edycja obejmie 29 wydarzeń, w tym koncerty, konkursy, piknik, spektakle teatralne, warsztaty oraz wycieczki.

Tydzień Dziecka rozpocznie się 28 maja w PROM-ie Kultury na Saskiej Kępie, gdzie odbędą się koncerty Smyków na Kępie i Orkiestry Warsaw Camerata, a następnego dnia Dzień Dzieciaka z Fasolkami. W kolejnych dniach Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza i Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera zaprezentują swoje spektakle dla dzieci i młodzieży: Jak zostałam wiedźmą w reżyserii Agnieszki Glińskiej oraz Iwona, księżniczka z Burbona w reżyserii Leny Frankiewicz

1 czerwca w Nowym Teatrze odbędzie się premiera spektaklu Piotruś Pan w reżyserii Łukasza Kosa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprosi na warsztaty Zostań kolekcjonerem sztuki!, Teatr Syrena na spektakl Kot w butach w reżyserii Jacka Bończyka, a Zachęta –Narodowa Galeria Sztuki na warsztaty towarzyszące wystawie Podróżnicy.

W kolejnych dniach Orkiestra Sinfonia Varsovia zorganizuje dla młodych widzów koncert Aidy oraz warsztaty muzyczne, plastyczne i konkurs wokalny dla przedszkolaków. 4 czerwca Nowy Teatr poprowadzi warsztaty dla dzieci ze Spotlight Kids, Muzeum Warszawy otworzy Małą Akademię Praską, zaś Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przygotuje wielki piknik rodzinny, a Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprosi na rodzinną wycieczkę do Szumina.

W ostatni dzień Tygodnia Dziecka, 5 czerwca – w Muzeum POLIN odbędą się warsztaty Król Maciuś w Krainie Czarów oraz koncert, w TR Warszawa rodzinne zajęcia teatralne Mama, Tata i ja na warsztaty inspirowane najnowszym spektaklem TR Robert Robur, a w CSW Zamek Ujazdowski cały dzień wokół wystawy Rzeczy robią rzeczy, czyli tematu animacji i ożywiania świata wokół za sprawą wyobraźni.

ZOBACZ: Program wydarzeń