Polmic - FB


notices

Przesłuchania do Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

TOSToruńska Orkiestra Symfoniczna organizuje przesłuchanie instrumentalistów na stanowisko „Muzyk orkiestrowy – waltornia, I głos”.

Przesłuchanie odbędzie się 14 czerwca 2018 roku o godz. 13.00 w Toruniu, w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Zgłoszenia (CV) w zamkniętej kopercie z dopiskiem – „Muzyk orkiestrowy – waltornia” należy składać w siedzibie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, listownie na adres: Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (decyduje data wpływu), lub mailowo: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Nieprzekraczalny termin zgłoszeń – 7 czerwca 2018 roku, godz.15:00.

Organizatorzy przesłuchań zastrzegają sobie prawo odpowiedzi na wybrane aplikacje. Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronie internetowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej (www.tos.art.pl).

Orkiestra nie zwraca kosztów dojazdu i pobytu na przesłuchaniach. Organizatorzy zapewniają akompaniatora.

Materiały nutowe dostępne są na stronie: http://tos.art.pl

TUTTI.pl - druga edycja

tuttiNie tylko Chopin: Wrobel, Wisłocki, Turski, Ścigalski, Rudziński, Pniewski, Natanson, Kolasiński, Bukowski – po muzykę tych kompozytorów także warto sięgać! Z programem TUTTI.pl, wspierającym wykonawstwo muzyki polskiej, jest to bajecznie proste.

TUTTI.pl jest przedsięwzięciem promującym twórczość kompozytorów polskich: od najstarszych, znanych nam utworów, po kompozycje powstające współcześnie. Bardzo duże zainteresowanie środowiska muzycznego pierwszą odsłoną programu potwierdza, że TUTTI.pl jest niezwykle potrzebną i wyczekiwaną inicjatywą. W pierwszej edycji rozpatrzono blisko 70 wniosków, rozdysponowano pulę 200 tysięcy złotych, a z listy 1700 utworów zostało wybranych do wykonań blisko 100.

W ramach drugiej edycji TUTTI.pl 2018/2019 Polskie Wydawnictwo Muzyczne dofinansuje wypożyczenia utworów wielkoobsadowych, zaplanowane do realizacji w formie koncertów, festiwali, przedstawień i nagrań pomiędzy 1 września 2018 a 30 czerwca 2019 roku. Instytucje, które zgłoszą najciekawsze propozycje repertuarowe uwzględniające utwory z listy dostępnych tytułów, mogą liczyć na rabat sięgający 70% kosztów wypożyczeń! Premiowane będą wybory nieoczywiste: utwory rzadko rejestrowane i wykonywane, ciekawie „skomponowane” programy koncertowe, przedsięwzięcia o walorach edukacyjnych.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 9 kwietnia 2018. Decyduje data wpłynięcia do oddziału PWM w Warszawie (ul. Fredry 8).

Szczegółowe informacje - na stronie: https://pwm.com.pl

„Norwid” po raz siedemnasty

nRuszyła XVII edycja Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida przyznawanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zgłoszenia kandydatów – do 30 kwietnia 2018 roku.

Nagroda przyznana zostanie twórcom mieszkającym lub tworzącym na Mazowszu za dzieła i kreacje zrealizowane w 2017 roku na terenie województwa mazowieckiego. Zgłaszać można kandydatów w czterech kategoriach: Literatura, Muzyka, Sztuki plastyczne i Teatr. Statuetka Norwidowska wręczona zostanie również w kategorii „Dzieło życia” za całokształt twórczości.

Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać: instytucje kultury, uczelnie wyższe, wydawnictwa i redakcje działające na terenie województwa mazowieckiego, oddziały ogólnopolskich związków twórczych, twórcy indywidualni, a także członkowie kapituł. W przypadku Nagrody „Dzieło życia” uprawnionymi do zgłaszania kandydatów są ponadto mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Zgłoszenie powinno zawierać: dane kandydata, jego notkę biograficzną oraz szczegółowe uzasadnienie Wniosku wraz z udokumentowaną charakterystyką osiągnięcia. Wniosek można pobrać ze strony internetowej www.norwid.mazovia.pl.

Kandydata zgłosić można na trzy sposoby:

• elektronicznie na stronie internetowej Nagrody: www.norwid.mazovia.pl;

• pocztą elektroniczną na adres e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.;

• listownie.

Informacja o nagrodzie i składanie wniosków: Ligia Socha, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. tel. 22 432 45 57

Kontakt dla mediów: Magdalena Denko, tel. 22 586 42 36; 601 668 45, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Classical:NEXT – Rotterdam, 16-19 maja 2018

cnInstytut Adama Mickiewicza ogłasza kolejny otwarty nabór delegatów – polskich muzyków, menedżerów i promotorów – na najważniejsze targi muzyki klasycznej w Europie Classical:NEXT, które odbędą się w dniach 16–19 maja 2018 roku w Rotterdamie.

Mając na uwadze potrzebę rozwoju polskiego rynku muzyki klasycznej oraz promocji jego potencjału za granicą, Instytut Adama Mickiewicza po raz drugi organizuje stoisko polskie na Classical:NEXT. Nabór adresowany jest do tych organizatorów życia muzycznego, którzy pragną promować polskich artystów za granicą, rozszerzać sieć kontaktów i dystrybucji, podejmować współpracę z międzynarodowymi partnerami, a przede wszystkim – mają przemyślaną wizję międzynarodowej obecności artysty, produktu lub firmy/instytucji, które reprezentują. Osoby wyłonione w naborze zostaną zaproszone do wzięcia udziału w targach Classical:NEXT jako członkowie polskiej delegacji.

Classical:NEXT łączy formułę targów i konferencji branżowej. Stwarza uczestnikom możliwość swobodnych spotkań z najważniejszymi przedstawicielami międzynarodowego środowiska muzycznego, sieciowania, udziału w licznych konferencjach tematycznych i śledzenia najnowszych trendów w branży (w tym zastosowania nowych technologii w muzyce klasycznej). W 2017 roku wydarzenie zgromadziło około 1200 delegatów reprezentujących 640 firm i instytucji z 45 krajów, w tym: artystów, agentów koncertowych, przedstawicieli wytwórni płytowych, wydawców, agencji muzycznych, dystrybutorów, producentów, przedstawicieli mediów i instytucji artystycznych (www.classicalnext.com).

Żeby się zgłosić należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie www.iam.pl) i przesłać go na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. do 2 kwietnia 2018 roku, do godz. 23:59. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 5 kwietnia 2018 roku na stronie www.iam.pl 

VIII Badenia Advent Music Festival

Badenia_Advent_Music_FestivalVIII Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy w Badenii (Niemcy) odbędzie się w dniach 6–9 grudnia 2018 roku.

Baden-Baden – czarujące miasto w Szwarcwaldzie. Już Rzymianie doceniali i korzystali z tutejszych gorących źródeł. Niezwykła okolica Szwarcwaldu, liczne wille pięknych i bogatych, uzdrowiska ze źródłami termalnymi, czwarty co do wielkości teatr festiwalowy „Festspielhaus“ na świecie oraz kasyno światowej sławy kreują atmosferę uzdrowiska międzynarodowego. Właśnie tutaj, gdzie występowało już wielu artystów światowej sławy, odbywają się głównie koncerty Badenia Advent Music Festivals.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30–45 min.). Przebieg wydarzenia oraz liczba koncertów festiwalowych są zależne od liczby i rodzaju uczestniczących chórów i orkiestr. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia. Ostateczny termin zgłoszenia: 30 września 2018 roku.

Szczegóły – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com