Polmic - FB


notices

Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Smyczkowych

oAkademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego pragną zaprosić kameralne orkiestry smyczkowe do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Smyczkowych, który odbędzie się w dniach 27 i 28 marca 2018.

Celem organizowanego wydarzenia jest podkreślenie wartości kameralnej muzyki orkiestrowej i stworzenie forum prezentującego działalność kameralnych orkiestr w Polsce. Występ w znakomitej akustycznie sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej przed międzynarodowym gronem Jury będzie stanowił bodziec motywujący do pracy i rozwoju młodych muzyków i ich liderów.

Konkurs kierowany jest do orkiestr smyczkowych w dwóch kategoriach:

• szkoły muzyczne II stopnia;

• uczelnie muzyczne i orkiestry, których członkowie nie przekraczają 30 roku życia.

Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w słynącej z doskonałej akustyki sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej. Prezentacje zespołów oceniane będą przez znamienite grono Jury, którego przewodniczącym będzie Maestro Juozas Domarkas.

Nagrody w konkursie przyznawane są w ramach obu kategorii konkursowych niezależnie:

•Nagroda I – 5000 zł;

•Nagroda II – 3000 zł;

•Nagroda III – 2000 zł.

Zgłoszenia orkiestr można nadsyłać do 31 stycznia 2018 roku.

W repertuarze konkursowym znalazły się utwory Grażyny Bacewicz, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego i Krzysztofa Pendereckiego.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.okosbydgoszcz.weebly.com 

X Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Krakowie

cmfW dniach 3–7 października 2018 roku w Krakowie będzie miał miejsce jubileuszowy X Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr.

Kraków – jedno z dwunastu najbardziej liczących się miast na świecie. Była stolica Polski jest jednym z ważnych celów podróży w Europie. Tutaj papież Jan Paweł II był przez 12 lat biskupem. Centrum Starego Miasta jest Rynek Główny, jeden z najpiękniejszych i największych rynków w całej Europie. Rynek dzielą potężne Sukiennice i gotycki Kościół Mariacki. Na południowej stronie Starego Miasta wznosi się Wawel wraz ze sławnym Zamkiem Królewskim. Właśnie w takim historycznym otoczeniu, w znanych kościołach Krakowa, jak i w sali koncertowej ze wspaniałą akustyką odbywają się koncerty festiwalowe.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30–45 min.). Przebieg festiwalu oraz liczba koncertów festiwalowych są zależne od liczby i rodzaju uczestniczących chórów i orkiestr. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia. Ostateczny termin zgłoszenia: 15 lipca 2018 roku.

Więcej – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com

IX Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy w Pradze

mfW dniach 5–9 września 2018 roku w Pradze odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Orkiestrowy.

Praga – jedna z najpiękniejszych metropolii w Europie. Uczestnictwo w festiwalu daje możliwość przeżycia niezapomnianego pobytu w Złotym Mieście nad Wełtawą w niepowtarzalnej atmosferze. Liczne zabytki takie jak słynny Praski Zamek, Katedra św. Wita, Most Karola czy Złota Uliczka to tylko kilka z wielu atrakcji turystycznych. W tym malowniczym otoczeniu, mogą Państwo poprzez koncerty festiwalowe wzbogacić jeszcze czarującą atmosferę tego miejsca i przeżyć ją w niezapomniany sposób.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Przebieg festiwalu oraz liczba koncertów festiwalowych są zależne od liczby i rodzaju uczestniczących chórów i orkiestr. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia. Ostateczny termin zgłoszenia: 30 czerwca 2018 roku.

Szczegółowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com

VIII Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Paryżu

pW dniach 22–26 sierpnia 2018 roku w Paryżu będzie miał miejsce VIII Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr.

O Paryżu nie można myśleć nie przywołując wspomnień, a przed oczami pojawiają się obrazy: Sekwana, Dzwonnik z Notre Dame, Napoleon, Łuk triumfalny, Aleja Pól Elizejskich. Żadne miasto nie pobudza wyobraźni tak, jak ta metropolia, która w dużym stopniu znana jest również ze swoich wydarzeń muzycznych. Do nich zalicza się od niedawna także Paris Music Festival.

Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest wykonanie dowolnego programu (30 – 45 min.). Przebieg festiwalu oraz liczba koncertów festiwalowych są zależne od ilości i rodzaju uczestniczących chórów i orkiestr. Między próbami i koncertami pozostanie wystarczająco czasu na turystyczne przedsięwzięcia. Ostateczny termin zgłoszenia: 15 czerwca 2018 roku.

Dodatkowe informacje – na stronie: https://www.mrf-musicfestivals.com

Przesłuchania do Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

tToruńska Orkiestra Symfoniczna organizuje przesłuchanie instrumentalistów na stanowisko: muzyk orkiestrowy – flet.

Przesłuchanie odbędzie się 4 stycznia 2018 roku (czwartek) o godzinie 14.00 w Toruniu. Siedziba orkiestry: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Aleja Solidarności 1-3.

Zgłoszenia (CV) w zamkniętej kopercie z dopiskiem – „Muzyk orkiestrowy - flet” należy składać w siedzibie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej: osobiście w siedzibie, listownie na adres: Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (decyduje data wpływu) lub mailowo: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Nieprzekraczalny termin zgłoszeń – 27 grudnia 2017 roku, godz.15:00.

Orkiestra zastrzega sobie prawo odpowiedzi na wybrane aplikacje.

Orkiestra nie zwraca kosztów dojazdu i pobytu na przesłuchaniach.

Orkiestra zapewnia akompaniatora; materiały nutowe dla akompaniatora muszą zostać dostarczone najpóźniej do dnia 27 grudnia 2017 r.

Wymagany program: Flet muzyk I głos z obowiązkiem grania tutti z Piccolo.

Utwory solowe

Flet

W.A.Mozart – Koncert G-dur KV313 cz.I,II

lub

W.A. Mozart –Koncert D-dur KV314 cz I,II

Flet Piccolo

A.Vivaldi - Koncert C-dur op.44 RV443 cz. II Largo

Partie orkiestrowe

Flet

L.van Beethoven – Uwertura Leonora nr.3 op.72 / takty 1-36 , 69-82, 328-360

L.van Beethoven – Symfonia Nr.3 Es –dur Eroica cz.IV / takty 171 -198

J. Brahms - IV Symfonia op.98 cz.IV / takty 91-105

F.Mendelssohn - Sen nocy letniej – Scherzo / takty 338-385

F .Mendelssohn - Symfonia włoska – Saltarello / takty 1-34

M.Ravel - Daphnis i Chloe / takty 176-179

C.Saint-Saens – Karnawał zwierząt / cz. 10 Voliere

C.Debussy – Popołudnie Fauna / solo otwierające utwór

I.Stravinsky – Solo początkowe / takty 1-17 , kadencja nr 60-61

Flet Piccolo

P.Czajkowski – IV Symfonia cz. III / takty 162-203

G. Rossini – Uwertura „Semiramida“ / takty 132-144, 190-194, 321-328

G.Mahler – II Symfonia cz. V / takty 1-14

Materiały do pobrania: na stronie Orkiestry.