Międzynarodowy Festiwal Muzyki Elektroakustycznej "Musica Electronica Nova" 16 - 22 maja 2005
Program festiwalu
- 16 maja 2005 (poniedziałek), godz. 21.00 - Browar Mieszczański
Otwarcie festiwalu: Włodzimierz Kotoński Etiuda na jedno uderzenie w talerz
Lutosphere
Leszek Możdżer - fortepian
Andrzej Bauer - wiolonczela
m.bunio.s – DJ
- 17 maja 2005 (wtorek)
-- godz. 18.00 - Wrocławski Teatr Lalek (impreza towarzysząca)
Źródło
Leszek Mądzik - scenariusz, reżyseria, scenografia
Zbigniew Karnecki - muzyka
-- godz. 21.00 - Sala Koncertowa Radia Wrocław
Koncert Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia w ramach
Jubileuszu 80-lecia Polskiego Radia
Bohdan Mazurek Epizody na taśmę
Lidia Zielinska Rapsodia na skrzypce i taśmę *
Eugeniusz Rudnik Collage na taśmę
Tomasz Sikorski Diario 87 na dźwięki elektroniczne z tekstem
Magdalena Długosz ABAMUS na wiolonczelę i taśmę *
Paweł Szymański La Folia na taśmę
Krzysztof Knittel Historia III na klawesyn i taśmę
Michał Talma-Sutt Soundscape One na taśmę
Paweł Mykietyn Epifora na fortepian i taśmę
Wykonawcy:
Anna Zielińska – skrzypce, Andrzej Bauer – wiolonczela, Urszula Kmieć – klawesyn, Maciej Grzybowski – fortepian
Koncert rejestrowany przez PR 2
- 18 maja 2005 (środa), godz. 21.00 - Dziedziniec Akademii Muzycznej
Studio Kompozycji Komputerowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu
Koncert studentów (impreza towarzysząca)
Marta Radoszko Aqua taśmę **
Grzegorz Wierzba Sirius na skrzypce i komputer **
Adam Kucz Eskapada I na taśmę **
Mirosław Rajkowski Mitsuna na śpiew alikwotowy i taśmę **
Michał Biekieta Syreny na sopran i taśmę **
Wykonawcy:
Joanna Klisowska - sopran, Mirosław Rajkowski - śpiew alikwotowy, Grzegorz Wierzba - komputer, Michał Wróblewski - skrzypce
- 19 maja 2005 (czwartek)
-- godz. 16.00 - Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
Koncert Oddziału Wrocławskiego ZKP (impreza towarzysząca)
Michał Moc Betelgeuse na akoredon i taśmę
Rafał Augustyn Utwór na taśmę
Ryszard Osada Epizody na klarnet i komputer **
Ryszard Klisowski Memento per voci e scatoli bruciori na taśmę
Ryszard Klisowski Cadenza na skrzypce improwizowane i taśmę
Ryszard Klisowski Triptyque pour 3 Jazzmans avec tape - music *
Ryszard Klisowski Mantra-Tantra na taśmę
Wykonawcy:
Michał Moc - akordeon, Michał Siciński - klarnet, Ryszard Osada - komputer, Tomasz Pruchnicki - saksofon, Adam Lepka - trąbka, Łukasz Perek - puzon
-- godz. 21.00 - Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
Włodzimierz Kotoński Aurora Borealis na klawesyn i taśmę
Ivan Taranenko Tam i kiedyś, tutaj i teraz na klawesyn i komputerowy kolaż** (zamówienie Fundacji Przyjaciół „Warszawskiej Jesieni”)
Marcin Bortnowski Pod mgłą brunatną zimowego świtu na klawesyn i komputer**
Francois-Bernard Mache Korwar na klawesyn i taśmę
Wykonwacy:
Marcin Bortnowski - komputer, Aleksandra Rupocińska, Marek Toporowski - klawesyn
Marek Chołoniewski GlobalMix, dark&light Zone, Face, Passage, Like Breathing
Wykonawcy:
Marek Chołoniewski - elektronika, Dariusz Bator - fagot, Katarzyna Łozowska - skrzypce, Marek Kamiński - altówka
Koncert rejestrowany przez PR 2
- 20 maja 2005 (piątek), godz. 21.00 - Sala Teatralna ul. Purkyniego
Sonic Arts Research Centre, Queen’s University Belfast
Gordon Delap, Antonin De Bemels Light Body Corpuscles na taśmę i video *
Ricardo Climent La era del silencio na taśmę *
Katarzyna Głowicka Lute of Aquarius na akwafon i komputer *
Henry Vega S solo na violę da gamba i komputer *
Wilson Paul Without Words na marimbę i komputer *
Pedro Rebelo xHailes na skrzypce i live electronics *
Michael Alcorn Crossing the Threshold na skrzypce i live electronics *
Jason Ernest Geistweidt A letter from the trenches of Adrianopolis… na taśmę *
Christopher McClelland Kóax na video i live electronics *
Wykonwacy:
Agnieszka Pstrokońska – marimba, akwafon, Christine Pryn – skrzypce
Kazimierz Pyzik – viola da gamba, Katarzyna Głowicka, Henry Vega, Jason Geistweidt, Pedro Rebelo, Michael Alcorn, Christopher McClelland – live electronics i komputer
- 21 maja 2005 (sobota)
-- godz. 14.00 - Sala Kameralna Akademii Muzycznej
Spotkanie z Włodzimierzem Kotońskim
-- godz. 18.00 - Browar Mieszczański
Alejandro Vińao Chant d’Ailleurs na sopran i komputer *
Agata Zubel Opowiadania na sopran i fortepian preparowany *
Jean-Claude Risset L’autre face na sopran i taśmę *
Wykonawcy:
Agata Zubel - sopran, Cezary Duchnowski - fortepian, komputer
Chris Chafe Carbon Path na celletto i DVD *
Gonzalo Bifarella Entre Dos Mundos na celletto *
Adrian Foltyn Extra-cellestrial na celletto i komputer **
Chris Chafe Speed and Consensu na klarnet, fortepian, skrzypce, wiolonczelę i DVD **
Wykonawcy:
Chris Chafe - celletto, Adrian Foltyn - komputer, Jarosław Pietrzak - skrzypce, Magdalena Wirga Schneider - wiolonczela, Maciej Dobosz - klarnet, Elżbieta Zawadzka - fortepian
Koncert rejestrowany przez PR 2
-- godz. 22.00 - Synagoga pod Białym Bocianem
George Crumb Black Angels
Ejnar Kanding Kontur des Fühlen *
Sławomir Kupczak Anafora VI ** (zamówienie Fundacji Przyjaciół "Warszawskiej Jesieni”)
Rolf Wallin Phonotope I
Wykonawcy:
Ejnar Kanding, Sławomir Kupczak - komputer, Cikada Quartet
Koncert rejestrowany przez PR 2
- 22 maja 2005 (niedziela)
-- godz. 12.00 - Akademia Muzyczna
Wykład i warszataty firmy Media Business Solution
-- godz. 14.00-20.00 - Akademia Muzyczna
I Ogólnopolska Studencka Sesja Naukowa. Temat: Muzyka elektroakustyczna w kontekście współczesnej kultury.
-- godz. 21.00 - Kościół św. Elżbiety
Edgar Varese Deserts na orkiestrę i taśmę
Włodzimierz Kotoński Speculum Vitae na syntezator, orkiestrę i taśmę
Cezary Duchnowski Brama na orkiestrę i komputer **
Iannis Xenakis Jonchais na orkiestrę
Wykonawcy:
Wrocławska Orkiestra Symfoniczna, Marek Moś - dyrygent, Cezary Duchnowski - komputer
Koncert rejestrowany przez PR 2
* prawykonanie polskie
** prawykonanie światowe
Back
|