MUZYKA W STARYM KRAKOWIE 2006
KALENDARZ KONCERTOWY
- 15. VIII, wtorek, godz. 19.30 - Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
CAPELLA CRACOVIENSIS, STANISŁAW GAŁOŃSKI – dyrygent, ELIZAVETA MARTIROSYAN – sopran I, MISHELINA KOBALIANI – sopran II, ROBIN TRITSCHLER – tenor, ZBIGNIEW GRYGIELSKI – baryton
W.A Mozart – Msza c-moll KV 427
- 16. VIII, środa, godz. 19.30 - Aula Collegium Maius UJ, ul. Jagiellońska 15
PAUL ESSWOOD – kontratenor, MARCIN SZELEST – klawesyn
Utwory angielskie i włoskie XVII i XVIII wieku źródłem inspiracji
- 17. VIII, czwartek, godz. 20.00 - Kościół Bożego Ciała, ul. Bożego Ciała 26
CAPELLA CRACOVIENSIS, STANISŁAW GAŁOŃSKI – dyrygent, SIERGIEJ KRYŁOW – skrzypce, KLAUDIA ROMEK – sopran
W.A. Mozart, G. Tartini
- 18. VIII, piątek, godz. 20.00 - Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
PHILHARMONIA QUARTETT: DANIEL STABRAWA – skrzypce, CHRISTIAN STADELMANN – skrzypce, STEPHAN RESA – altówka, JAN DIESSELHORST – wiolonczela
W.A. Mozart, D. Szostakowicz, J. Brahms
- 19. VIII, sobota, godz. 18.00 - Katedra na Wawelu
MADRYGALIŚCI I RORANTYŚCI CAPELLI CRACOVIENSIS, STANISŁAW GAŁOŃSKI – dyrygent
M. Paligon, T. Szadek, K. Borek, G.G. Gorczycki, M. Zieleński, Wincenty z Kielc, Utwory chorałowe
- 19. VIII, sobota, godz. 20.00 - Sala Filharmonii Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1
Recital fortepianowy - GRIGORIJ SOKOŁOW
J.S. Bach, L. van Beethoven, R. Schumann
- 20. VIII, niedziela, godz. 19.30 - Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
MADRIGAL – SOFIA, Prof. STOYAN KRALEV – dyrygent
A.N. Strumski – Liturgia Prawosławna
- 21. VIII, poniedziałek, godz. 20.00 - Bazylika OO. Karmelitów, ul. Karmelicka 19
CAPELLA CRACOVIENSIS, KAJA DANCZOWSKA – skrzypce, ANDRZEJ BIAŁKO – organy, MACIEJ TWOREK – dyrygent
A. Vivaldi, J.S. Bach
- 22. VIII, wtorek, godz. 20.00 - Collegium Maius UJ, ul. Jagiellońska 15; w razie niepogody: godz. 20.30, Bazylika OO Franciszkanów, ul Franciszkańska
PRAŽSKÝ KOMORNÍ ORCHESTR, ANTONÍN HRADIL – koncertmistrz
W.A. Mozart, C. Stamitz, F. Schubert
- 23. VIII, środa, godz. 17.00 - Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58
ART NOUVEAU: MONIKA CHRZANOWSKA – skrzypce, JANUSZ CHRZANOWSKI – altówka, EWA WOJSŁAW-BOBER – wiolonczela, BOGUSŁAW KAWULA – flet
W.A. Mozart, D. Cimarosa, B. Kaszuba, B. Bartók
- 23. VIII, środa, godz. 20.00 - Sala Filharmonii Krakowskiej
ROBY LAKATOS
J. Hubay, R. Lakatos, Z. Kodaly, F. Liszt, A. Chaczaturian, V. Cosma, J. Williams, G. Dinicu, A. Razaf, F. Walter
- 24. VIII, czwartek, godz. 17.30 - Sala Arsenału, ul. Pijarska 8
MUZYKA JEDWABNEGO SZLAKU
- 24. VIII, czwartek, godz. 20.00 - Bazylika OO. Jezuitów, ul. Kopernika 26
CAPELLA CRACOVIENSIS, STANISŁAW KRAWCZYŃSKI – dyrygent, KLAUDIA ROMEK – sopran, AGNIESZKA MONASTERSKA – mezzosopran, MAREK KRZYWOŃ – tenor, JACEK OZIMKOWSKI – bas, KATARZYNA KUROWSKA-MLECZKO – flet, MAREK MLECZKO – obój, PAWEŁ SOLECKI – fagot, TADEUSZ TOMASZEWSKI – waltornia, RYSZARD HABA – kotły
J. Družecký – Concerto per sei timpani, W.A. Mozart – Symfonia koncertująca KV 297b, Litania Loretańska KV 195
- 25. VIII, godz. 19.30 - Krużganki klasztoru OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7
EMMA KIRKBY – sopran, JAKOB LINDBERG – teorban, LARS ULRIK MORTENSEN – klawesyn
T. Merula, G. Frescobaldi, B. Strozzi, J.H. Kapsberger, C. Amodei, A. Piccinini, H. Lawes, J. Blow, W. Croft, H. Purcell
- 26. VIII, sobota, godz. 17.00 - Kościół SS. Norbertanek, ul Kościuszki 88
TRIPLUM
Śpiewy polskich świątyń
- 26. VIII, sobota, godz.19.30 - Aula Akademii Muzycznej „Florianka” ul. Basztowa 8
Recital wokalny - OLGA PASIECZNIK – sopran, NATALIA PASIECZNIK – fortepian
W.A. Mozart, K. Szymanowski, Ukraińskie pieśni ludowe
- 27. VIII, niedziela, godz. 20.00 - Sala Filharmonii Krakowskiej, ul. Zwierzyniecka 1
CANADIAN BRASS
G. Frescobaldi, W.A. Mozart, J.S. Bach, G. Gabrieli, B. Tovey, T.Albinoni, A. Piazzola, G. Bizet
- 28. VIII, poniedziałek, godz. 20.00 - Bazylika OO. Franciszkanów, ul. Franciszkańska
CAPELLA CRACOVIENSIS, TADEUSZ STRUGAŁA – dyrygent, JUSTYNA RECZENIEDI – sopran, ANDREAS BRANTELID – wiolonczela, TINE THING HELSETH – trąbka
J. Haydn – Koncert na trąbkę Es-dur Hob. VIIe/1, R. Schumann – Koncert wiolonczelowy op. 129
- 29. VIII, wtorek, godz. 20.30 - Bazylika OO. Dominikanów, pl. Dominikański
PAŃSTWOWY AKADEMICKI CHÓR „DUMKA”, JEWHENI SAWCZUK – dyrygent
D. Bortniański – Koncert wokalny nr 16, S. Rachmaninow – Całonocne czuwanie
- 30 . VIII, środa, godz. 17.30 - Synagoga Kupa, ul. Miodowa
KWARTET ŚLĄSKI: SZYMON KRZESZOWIEC - skrzypce, ARKADIUSZ KUBICA – skrzypce, ŁUKASZ SYRNICKI – altówka, PIOTR JANOSIK – wiolonczela; MAREK MLECZKO – obój, ROMAN WIDASZEK – klarnet
W.A. Mozart
- 30 . VIII, środa, godz. 20.00 - Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
I SOLISTI VENETI, CLAUDIO SCIMONE – dyrygent
Vivaldi – Koncerty z cyklu L’Estro armonico
- 31. VIII, czwartek, godz. 19.30 - Kościół św. św. Piotra i Pawła, ul. Grodzka 52
CHÓR I ORKIESTRA FILHRMONII KRAKOWSKIEJ, IWONA HOSSA – sopran, ANNA KARASIŃSKA – sopran, ADAM ZDUNIKOWSKI – tenor, JACEK KASPSZYK – dyrygent
F. Mendelssohn-Bartholdy – II Symfonia B-dur op. 52 „Lobgesang”
Back
|