XI Międzynarodowy Letni Festiwal
"Toruń - Muzyka i Architektura" 2007
Koncerty
24 czerwca (niedziela), godz.18.3o - Dwór Artusa
EUGEN INDJIC (fortepian) – Francja, TORUŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA – Polska, JUOZAS DOMARKAS (dyrygent) – Litwa
F.MENDELSSOHN - Muzyka do 'Sny nocy letniej'
P.CZAJKOWSKI - I Koncert fortepianowy b-moll op.23
30 czerwca (sobota), godz.20.oo - Ratusz Staromiejski
KAJA DANCZOWSKA (skrzypce) – Polska, KRZYSZTOF SADŁOWSKI (gitara) – Polska
N.PAGANINI, P.LOCATELLI, E.ELGAR, I.ALBENIZ, P.SARASATE
1 lipca (niedziela), godz.20.oo - Młodzieżowy Dom Kultury
KRZYSZTOF JAKOWICZ (skrzypce) – Polska, JAKUB JAKOWICZ (skrzypce) – Polska
A.VIVALDI, W.A.MOZART, A.TANSMAN, B.BARTOK, G.BACEWICZ, H.WIENIAWSKI
7 lipca (sobota), godz.20.oo - Pałac Dąmbskich
The SYDNEY CONSORT - Australia: HANS-DIETER MICHATZ (flet, flet prosty), WOJCIECH KORNEL (skrzypce, viola d'amore), MONIKA KORNEL (klawesyn)
D.BUXTEHUDE, G.P.TELEMANN, A.HOLLEY, S.YATES, M.SMITH
15 lipca (niedziela), godz.17.3o - Towarzystwo Naukowe
MACIEJ GOŁĘBIOWSKI (klarnet, klarnet basetowy) – Austria, KWARTET SMYCZKOWY TORUŃSKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ - Polska: IZABELA BOGUSZ (skrzypce), GRZEGORZ BOGUSZ (skrzypce), MARTA WRONISZEWSKA (altówka), KAROL WRONISZEWSKI (wiolonczela)
W.A.MOZART, K.SZYMANOWSKI
21 lipca (sobota), godz.20.oo - Kościół Ducha Świętego
GAIL ARCHER (organy) – USA
J.S.BACH, F.MENDELSSOHN-BARTHOLDY, C.FRANCK, D.NOON, H.PARKER
22 lipca (niedziela), godz.godz.20.oo - Kościół św. Jakuba
AUSTRALIAN CHAMBER CHOIR – Australia, DOUGLAS LAWRENCE (dyrygent)
G.B.P.PALESTRINA, J.C.BACH, B.BROADSTOCK, J.ESTRADA, H.HOWELLS, J.S.BACH
28 lipca (sobota), godz.20.oo - Bazylika Świętych Janów
FLORIAN PAGITSCH (organy) – Austria
J.E.EBERLIN, W.A.MOZART, J.S.BACH, E.GIGOUT, O.MESSIAEN, F.PAGITSCH
29 lipca (niedziela), godz.20.oo - Zamek krzyżacki
ARS NOVA - Polska: GRZEGORZ ZYCHOWICZ (bas), JOANNA NOGAL (fidel), PAWEŁ ZALEWSKI (viola da gamba), MARCIN ZALEWSKI (lutnia), KRZYSZTOF OWCZYNIK (flety, cornamuse) Muzyka Królów Polskich XVIw.
4 sierpnia (sobota), godz.godz.20.oo - Towarzystwo Naukowe
KWARTET AKADEMOS - Polska: ANNA RECHLEWICZ (I skrzypce), JOANNA COGIEL (II skrzypce), ALEKSANDRA BATOG (altówka), DANUTA SOBIK-PTOK (wiolonczela)
M.RAVEL, K.SZYMANOWSKI, L.van BEETHOVEN
5 sierpnia (niedziela), godz.20.oo - Dwór Artusa
Młodzieżowa Orkiestra Holandii – Holandia, DANIËL ROWLAND (skrzypce)- Holandia, JURJEN HEMPEL (dyrygent)- Holandia
I.STRAWIŃSKI - Ognisty ptak (wersja z 1945)
P.CZAJKOWSKI - Koncert skrzypcowy D-dur op.35
K. de VRIES - Just Numbers, Dancing (Prawykonanie)
11 sierpnia (sobota), godz.20.oo - Kościół Ducha Świętego
ANITA RYWALSKA - SOSNOWSKA (sopran) – Polska, GEDYMIN GRUBBA (organy) – Polska
J.S.BACH, J.P.MARTINI, F.MENDELSSOHN, C.SAINT-SAËNS, St.MONIUSZKO, J.BRAHMS, A.PONCHIELLI, F.PEETERS
12 sierpnia (niedziela), godz.20.oo - Towarzystwo Naukowe
KRZYSZTOF PEŁECH (gitara)- Polska, JAN JAKUB BOKUN (klarnet) – Polska
J.ZENAMON, L.BOUTROS, M.PASIECZNY, P.SMUTNY, P.GRAHAM, C.GUASTAVINO, S.ASSAD
18 sierpnia (sobota), godz.20.oo - Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
VALENTINA PENNINO (sopran)- Włochy, MAŁGORZATA SARBAK (klawesyn) – Polska
B.STROZZI, G.FRESCOBALDI, A.VIVALDI, D.SCARLATTI, G.CARISSIMI, G.F.HAENDEL, J.S.BACH
19 sierpnia (niedziela), godz.godz.20.oo - Towarzystwo Naukowe
KRAKOWSKIE TRIO STROIKOWE - Polska: MAREK MLECZKO (obój), ROMAN WIDASZEK (klarnet), PAWEŁ SOLECKI (fagot)
W.A.MOZART, A.TANSMAN, J.IBERT, L.van BEETHOVEN, E.SCHULHOFF
25 sierpnia (sobota), godz.20.oo - Dwór Artusa
MAKIKO KUROKOUCHI-SZOST (sopran)- Japonia, KYOKO KANAZAWA (fortepian) – Japonia, ELŻBIETA SZCZURKO (prowadzenie koncertu)
F.SCHUBERT, F.CHOPIN, F.MENDELSSOH ,J.AGUIRRE, G.MAHLER, R.TAKI, S.HASE, K.YAMADA, A.GINASTERA, K.SZYMANOWSKI
26 sierpnia (niedziela), godz.20.oo - Towarzystwo Naukowe
AQUILA QUARTET - Niemcy: VASSILI VORONIN (skrzypce), DMITRI FEINSCHMIDT (skrzypce), PAWEŁ MROCZKOWSKI (altówka), HANNA PYROZHKOWA (wiolonczela), ELŻBIETA SZCZURKO (prowadzenie koncertu)
J.HAYDN, T.ENKE, L. van BEETHOVEN